NowościAktualnościW Poznaniu ruszyła produkcja nowego auta. Trafi na cały świat!

W Poznaniu ruszyła produkcja nowego auta. Trafi na cały świat!

Wiele osób twierdzi, że w Polsce nie są produkowane nowe samochody. Nie jest to prawdą. Jednym z naszych eksportowych przebojów jest Caddy, który z Poznania trafia do salonów Volkswagena na całym świecie.

Z taśm produkcyjnych fabryki Volkswagen Poznań zjechały właśnie pierwsze egzemplarze piątej generacji Caddy. Kombivan został zbudowany na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji Golfa 8. Otworzyło to drogę do znacznie większych możliwości konfiguracji i wyposażenia pojazdu.Fabryka samochodów - Volkswagen Caddy

Nowy Caddy został wyposażony oszczędniejsze jednostki napędowe, jest lżejszy i ma bardziej przestronne wnętrze. Przedłużona wersja – Caddy Maxi – będzie w stanie przewieźć dwie europalety. Na pokład trafiły zaawansowane systemy wsparcia kierowcy, a wśród nich m.in. wspomagający manewrowanie z przyczepą Trailer Assist. Codzienną eksploatację pojazdu uprzyjemnią nowe systemy multimedialne, które po podłączeniu do sieci dosłownie zamienią Caddy w smartfona na kołach. Samochód będzie dostępny w pięciu wersjach modelowych – Cargo, Kombi, Caddy, Life i Style.

Redakcja poleca: Targi caravaningu w Düsseldorfie – najciekawsze kampery i przyczepy

Aby produkcja tak nowoczesnego samochodu była możliwa, fabryka Volkswagen Poznań musiała przejść gruntowną modernizację. W ciągu minionych dwóch lat zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w okolicach zakładu. Powstała nowa hala logistyczna o powierzchni 46 tys. m². O ponad 14 tys. m² rozbudowano halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych w celu wdrożenia nowoczesnych i wydajnych procesów produkcyjnych.

Nowy Volkswagen CaddyTowarzyszyły temu nakłady na rozwój pracowników. Tylko w ostatnich dwóch latach VW Poznań zorganizowało ponad 1800 szkoleń, których celem było przekwalifikowanie naszej załogi do pracy w nowych warunkach i w nowej roli.

Produkowany w Poznaniu Caddy V będzie eksportowany na cały świat. Warto dodać, że Polska jest także jedynym dostawcą Volkswagena Craftera, który powstaje pod Wrześnią.

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji