Volkswagen Golf VIII na rok 2022 doczekał się odświeżonego systemu multimedialnego. Nowy infotainment działa szybciej i został istotnie poprawiony. Sprawdź szczegóły.

W najbliższych tygodniach do produkcji seryjnej trafi Volkswagen Golf 8. generacji wyposażony w zaktualizowany system inforozrywki. Pokładowe multimedia nadal bazują na systemie MIB3, jednak został on odczuwalnie ulepszony względem dotychczas stosowanego. Nowy infotainment otrzymał czterordzeniowy procesor główny oraz zmodyfikowaną kartę graficzną, a za dźwięk odpowiada dodatkowy, cyfrowy procesor.

Te zmiany sprawiły, że moc obliczeniowa urządzenia wzrosła o ok. 25%, natomiast  karta graficzna zapewnia 3-krotnie większą wydajność. W praktyce dla użytkownika oznacza to, że po uruchomieniu samochodu sterowanie głosowe i nawigacja będą dostępne znacznie szybciej niż do tej pory. W przypadku wprowadzenia celu nawigacji lista wyników zostanie wygenerowana w mniej niż pięć sekund.

Za sprawą poprawionego sterowania głosem, które szybciej rozpoznaje polecenia i precyzyjniej reaguje, nowy Golf stał się inteligentnym rozmówcą. Teraz aby aktywować system kontroli głosowej, wystarczy powiedzieć „Cześć Volkswagen”. System potrafi również zrozumieć inne komendy, np. „jest mi zimno” albo „gdzie znajdę włoską restaurację w Warszawie?”. Dzięki wbudowanym mikrofonom komputer umie rozpoznać, czy polecenia wydaje mu kierowca, czy pasażer, co ma znaczenie np. dla ustawień klimatyzacji. Co więcej, nowy system jest też w stanie zadawać pytania i pozwala sobie przerwać.

Należy dodać, że nowy system multimedialny jest także łatwiejszy w obsłudze, a przypadkowa zmiana temperatury czy głośności radia podczas korzystania z ekranu dotykowego stała się praktycznie niemożliwa. Gdy palec użytkownika znajdzie się w odległości kilku centymetrów od wyświetlacza, przyciski wokół włącznika świateł awaryjnych zostaną zablokowane. W momencie zetknięcia palca z ekranem, blokada ta zostanie rozszerzona na suwaki głośności i temperatury. Samo sterowanie wyświetlaczem pozostaje bez zmian, a dodatkowe czujniki zbliżeniowe na podczerwień umożliwiają sterowanie gestami z bliskiej odległości.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że nowe oprogramowanie będzie można instalować także w już dostarczonych autach. Volkswagen od początku przyszłego roku będzie informować klientów o takiej możliwości, a sama aktualizacja będzie bezpłatna i dobrowolna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here