VW Tiguan II

Volkswagen Tiguan był najchętniej kupowanym autem marki w 2019 r. Niedawno fabrykę opuścił 6-milionowy egzemplarz tego kompaktowego SUV-a. Wkrótce poznamy model po liftingu.

Na szczycie europejskiej listy bestsellerów od lat utrzymuje się Volkswagen Golf, a Tiguan póki co musi zadowolić się miejscem poza podium (w ubiegłym roku zajął 5. pozycję). Jednak w ujęciu globalnym to SUV jest górą. W 2019 roku Volkswagen wyprodukował 910 926 egzemplarzy Tiguana, co czyni go obecnie nie tylko najpopularniejszym modelem marki, ale także całego koncernu Volkswagena.

Pierwsza generacja Tiguana zadebiutowała w 2007 r. podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, a wiosną 2016 r. na rynku pojawiło się drugie wydanie tego bestsellerowego modelu. Teraz Volkswagen może pochwalić się kolejnym osiągnięciem – z linii montażowej zjechał już 6-milionowy egzemplarz tego kompaktowego SUV-a. Mniej więcej tyle samo czasu zajęło Tesli wyprodukowanie 1 miliona aut.

Volkswagen Tiguan jest sprzedawany w 80% krajów świata i powstaje w 4 zakładach, zlokalizowanych w Niemczech, Rosji, Chinach i Meksyku. Średnio co 35 sekund z którejś fabryki wyjeżdża nowy Tiguan, a produkcja wynosi w sumie 2495 sztuk dziennie. Ta ostatnia liczba może wkrótce jeszcze wzrosnąć, ponieważ latem tego roku poznamy odświeżony model. Popularny SUV doczeka się nie tylko sporych zmian wizualnych, ale także otrzyma nowe źródło napędu. W ofercie pojawi się wersja PHEV, czyli hybryda plug-in, pod względem technicznym zbliżona do Volkswagena Passata GTE.

VW Tiguan - zapowiedź
Odświeżonego Tiguana jak na razie możemy oglądać tylko na szkicach. Gotowe auto po liftingu poznamy latem 2020 r.

Redakcja poleca:

Używany Volkswagen Tiguan I – opinie, dane techniczne, usterki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj