Volkswagen T-Roc R (2019)

Oto najmocniejszy Volkswagen T-Roc. Ma 300 KM i do 100 km/h rozpędza się w 4,9 s.

Volkswagen na salonie genewskim zaprezentuje T-Roca R – sportową wersję swojego mniejszego kompaktowego SUV-a. Na razie firma mówi o nim „bliski wersji produkcyjnej samochód koncepcyjny”, ale można przyjąć, że to tylko takie marketingowe zabiegi, bo auto – przynajmniej na zdjęciach wygląda na w 100 procentach seryjne. Oto najważniejsze cechy T-Roca R, które wyróżniają go od słabszych wersji.

Volkswagen T-Roc R (2019)
Volkswagen T-Roc R ma m.in. delikatnie poszerzone nadkola, inny grill i zderzak oraz maksymalnie 19-calowe felgi.

Volkswagen T-Roc R – napęd

T-Roc R został wyposażony w benzynową, turbodoładowaną jednostkę 2.0 TSI rozwijającą 300 KM (jedynym mocniejszym SUV-em w gamie VW jest Touareg w wersjach 3.0 TSI 340 KM i nowej 4.0 TDI V8 421 KM) i 400 Nm. Połączono go z 7-biegową przekładnią DSG, a napęd przenoszony jest na cztery koła.

Volkswagen T-Roc R – osiągi

T-Roc R przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s i uzyskuje – elektronicznie ograniczoną – prędkość maksymalną 250 km/h. Na razie nie podano jeszcze informacji na temat zużycia paliwa.

Volkswagen T-Roc R (2019)
Dach T-Roca R może być lakierowany w kolorze nadwozia lub czarny.

Volkswagen T-Roc R – układ jezdny

Topowa odmiana otrzymała inaczej zestrojone i obniżone zawieszenie, a układ kierowniczy ma zmienne przełożenie, tak by zdecydowanie reagował przy niższych prędkościach, a w trakcie szybkiej jazdy autostradowej nie powodował nerwowych reakcji auta. T-Roc R ma seryjnie 17-calowy układ hamulcowy i 18-calowe obręcze. Felgi o cal większe z oponami 235/40 są opcjonalne.

Volkswagen T-Roc R – elektronika

Do wyboru będzie kilka trybów jazdy, w tym specjalny, najbardziej sportowy – race. Ponadto do dyspozycji przewidziano system wspomagania dynamicznego ruszania, zapewniający maksymalną trakcję i pełne wykorzystanie potencjału silnika podczas startu (tzw. launch control). Co ciekawe, układ stabilizacji toru jazdy będzie można odłączyć.

Volkswagen T-Roc R (2019)
Najważniejsze zmiany we wnętrzu to sportowe fotele i kierownica. Cyfrowy kokpit umożliwia zmianę wyglądu wskaźników i wybór informacji, jakie mają być wyświetlane.

Volkswagen T-Roc R – wygląd

Wersję R wyróżniają m.in. inaczej stylizowane grill, zderzaki, pionowe światła do jazdy dziennej czy podwójne końcówki wydechu. We wnętrzu nowa jest spłaszczona u dołu kierownica z łopatkami do zmiany biegów, sportowe fotele oraz nakładki pedałów i progów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here