VW ID.3 FL

Po upływie dwóch i pół roku od premiery Volkswagen zdecydował się odświeżyć model ID.3. Sprawdź, jakich zmian doczekał się ten elektryczny kompakt.

Volkswagen ID.3 po raz pierwszy ujrzał światło dzienne podczas targów we Frankfurcie we wrześniu 2019 roku, a do sprzedaży trafił w kolejnym roku. Ten elektryczny kompakt został zbudowany na płycie MEB z jednostką napędową umieszczoną przy tylnej osi i baterią zabudowaną w podłodze. Choć od debiutu tego modelu minęło zaledwie dwa i pół roku, producent z Wolfsburga zdecydował się wprowadzenie kilku poprawek, opierając się częściowo na sugestiach użytkowników ID.3.

VW ID.3 FL
Paleta dostępnych kolorów nadwozia wzbogaciła się o nowy lakier Dark Olivine Green.

Z zewnątrz najbardziej zmienił się wygląd przodu auta. Uwagę zwraca przede wszystkim optycznie większa maska, która została w całości polakierowana na kolor nadwozia (w dotychczasowym modelu jej górny fragment przy przedniej szybie był w czarnym błyszczącym kolorze). Do tego dochodzi także przeprojektowany zderzak z powiększonymi wlotami, dzięki czemu poprawił się przepływ powietrza w okolicy przednich kół. Z tyłu odnajdziemy natomiast nowe światła.

We wnętrzu czekają nowe materiały wykończeniowe, bowiem Volkswagen zrezygnował ze stosowania surowców pochodzenia zwierzęcego w modelach z rodziny ID. Tapicerka foteli oraz boczki drzwiowe są pokryte materiałem Artvelours Eco, który składa się w 71% z surowców wtórnych. W odpowiedzi na sygnały płynące od użytkowników, zadbano również o więcej miękkich i przyjemnych w dotyku elementów w kabinie.

VW ID.3 FL

Przy okazji liftingu Volkswagen ID.3 zyskał dodatkowo zaktualizowane multimedia oraz udoskonalone systemy bezpieczeństwa. Pokładowy system inforozrywki otrzymał odświeżony interfejs i nowe funkcje (m.in. gry znane z nowszych modeli z gamy ID.), a opcjonalny Travel Assist może korzystać teraz z danych inteligencji zbiorowej, co jest kolejnym krokiem w kierunku jazdy autonomicznej. Warto jeszcze wspomnieć o poprawionej funkcji planowania podróży, dzięki której postoje na ładowanie podczas dłuższych tras są zoptymalizowane pod kątem jak najszybszego dotarcia do celu.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym Volkswagenie ID.3, to zachęcamy do zapoznania się z materiałem opublikowanym na kanale Autogefuhl:

Sprawdź polski cennik Volkswagena ID.3:

Volkswagen ID.3 – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj