NowościAktualnościVolkswagen ID. Buzz Cargo Samochodem Roku 2023

Volkswagen ID. Buzz Cargo Samochodem Roku 2023

Nowy Volkswagen ID. Buzz Cargo został wyróżniony prestiżowym tytułem International Van Of The Year 2023. Dowiedz się więcej na ten temat.

Podczas trwających właśnie targów IAA Transportation 2022 w Hanowerze Volkswagen ID. Buzz Cargo otrzymał tytuł Samochodu Dostawczego Roku w plebiscycie International Van Of The Year 2023. W imieniu 34 dziennikarzy z całego świata, zasiadających w jury konkursu, nagrodę wręczył przewodniczący IVOTY Jarlath Sweeney. „Nie za często zdarza się, że pojawia się zupełnie nowa koncepcja samochodu dostawczego, która wzbudza tak duże zainteresowanie na rynku. Gratuluję zespołowi rozwojowemu Volkswagen Samochody Dostawcze stworzenia tego wyjątkowego pojazdu” – powiedział Sweeney.

VW ID. Buzz Cargo - International Van of the Year 2023
Przewodniczący IVOTY Jarlath Sweeney (z lewej) oraz prezes zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze, Carsten Intra (z prawej).

Statuetkę odebrał Carsten Intra, prezes zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze, który tak zareagował na otrzymane wyróżnienie: „Jesteśmy zaszczyceni i dumni z otrzymania tej nagrody dla ID. Buzz Cargo. Ogromne „Dziękujemy!” dla jury IVOTY i dla wszystkich w Volkswagen Samochody Dostawcze, którzy przyczynili się do tego, że ID. Buzz Cargo został najlepszym samochodem dostawczym w swojej klasie.”

Volkswagen ID. Buzz stanowi współczesną interpretację kultowego Bulika. Opisywany minivan został oficjalnie pokazany w marcu tego roku i korzysta z modułowej platformy MEB, na której bazują także pozostałe modele z rodziny ID. Volkswagen ID. Buzz występuje w dwóch wersjach – osobowej oraz dostawczej Cargo. Do tej pory niemiecki producent zebrał ponad 13 700 zamówień na ten model, z czego połowa dotyczy wariantu Cargo.

Sprawdź polskie ceny Volkswagena ID. Buzz:

Volkswagen ID. Buzz – opis wersji i cennik

Volkswagen ID. Buzz Cargo – opis wersji i cennik

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji