Według danych fabrycznych Volkswagen ID.4 z akumulatorem 77 kWh na jednym ładowaniu przejedzie do 520 km. Przekonajmy się, jaki jest jego rzeczywisty zasięg.

Volkswagen ID.4 to SUV z napędem elektrycznym, który bazuje na platformie MEB (korzystają z niej także m.in. ID.3 oraz Skoda Enyaq iV). Oficjalna premiera tego modelu miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, a parę tygodni później ruszyła sprzedaż premierowej wersji 1ST. Volkswagen ID.4 w tej odmianie jest standardowo wyposażony w 204-konny silnik elektryczny i baterię o pojemności 77 kWh, która zapewnia do 520 km zasięgu.

W teście przeprowadzonym przez redaktora portalu InsideEVs udział wziął Volkswagen ID.4 w dokładnie takiej specyfikacji. Przed wyruszeniem w trasę sprawdzono ciśnienie w oponach (było zgodne z zaleceniami producenta), a przez całą podróż temperatura otoczenia utrzymywała się w przedziale 4-9°C.

Jadąc z prędkością 70 mil na godzinę (ok. 113 km/h), testowany Volkswagen ID.4 uzyskał średnie zużycie energii na poziomie 20,7 kWh/100 km, a na pełnym ładowaniu (od 100% do całkowitego wyczerpania baterii) przejechał 377 km. Biorąc pod uwagę niskie temperatury panujące w czasie testu, należy uznać to za bardzo dobry wynik.

Sprawdź aktualny cennik Volkswagena ID.4:

Volkswagen ID.4 (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj