VOLKSWAGEN Touareg III 3.0TDI V6 286KM 8AT Tiptronic 4Motion PO1GL76 07-2018

Volkswagen Touareg już za kilkaset złotych miesięcznie – jest to możliwe z nowoczesnym finansowaniem EasyDrive dla przedsiębiorców.

Możliwość odliczenia części kosztów związanych z zakupem samochodu to przywilej osób prowadzących działalność gospodarczą. Jeszcze do niedawna, jako forma finansowania dominował tradycyjny leasing operacyjny. Pozwalał on korzystać z pojazdu w zamian za miesięczną ratę (kilka procent wartości samochodu), a na koniec umowy następowało przejęcie pojazdu na własność za symboliczną złotówkę lub 1 proc. jego wartości.

Oczywiście nie występował obowiązek wykupienia samochodu, ale każdy przedsiębiorca to robił, ponieważ nie było sensu oddawać auta, które było niemal spłacone. Z drugiej strony pojazd miał już kilka lat, był po gwarancji i mówiąc wprost: mógł generować spore koszty. Zwykle więc zapadała decyzja o jego sprzedaży. I tu pojawiały się pierwsze problemy zmotoryzowanych przedsiębiorców, czyli kłopoty związane ze znalezieniem nabywcy.

Co ciekawe, dopiero po sprzedaży pojazdu, okazywało się jakie całkowite koszty poniosła firma w związku z używaniem takiego pojazdu, czyli TCO (ang. Total Cost of Ownership). W przypadku samochodów jest to ogół wydatków, z jakimi wiąże się zakup, eksploatacja i późniejsze pozbycie się auta z firmy. W skład TCO wchodzą koszty bezpośrednie i pośrednie związane z autem. Do tych pierwszych można zaliczyć finansowanie, zakup paliwa, ubezpieczenie, amortyzację/utratę wartości samochodu, przeglądy serwisowe i naprawy mechaniczne. Finalna suma kosztów w największym stopniu zależy od utraty wartości pojazdu oraz nakładów na paliwo i płyny eksploatacyjne – stanowią one łącznie niemal 2/3 zsumowanych wydatków. Do pozostałej 1/3 kosztów zaliczamy szeroko rozumiane serwisowanie pojazdu oraz jego ubezpieczenie.

Volkswagen finansowanie 02Na szczęście kwestie generowanych przez auto w firmie kosztów można nie tylko uprościć, ale również je mocno zredukować. Przy nowoczesnym finansowaniu – leasingu EasyDrive, oferowanym przez Volkswagen Financial Services – w czasie umowy (trwającej od 2 do 4 lat), kierowca spłaca tylko część wartości pojazdu. I tu pojawia się kolejny atut tej formy finansowania. Miesięczna rata jest o wiele niższa niż przy klasycznym leasingu. Przedsiębiorca może więc wybrać lepsze i droższe auto bez dodatkowego obciążenia finansowego. Zamiast leasingować np. samochód klasy średniej, można pokusić się o luksusowego SUV-a, np. Volkswagena Touarega.

Chcesz sprawdzić, ile cię będzie kosztowało takie auto? Możesz to zrobić samodzielnie, korzystając z kalkulatora leasingu EasyDrive dla samochodów marki Volkswagen.
Pod koniec kontraktu należy zadecydować, co dalej stanie się z samochodem. Do wyboru są dwie możliwości zakończenia umowy – jednorazowa spłata pozostałej wartości leasingu (znana już w momencie podpisywania umowy), albo wygodny zwrot auta do dealera. Oczywiście, każdy kierowca musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, którą możliwość wybierze.

Volkswagen finansowanie 03
Po wygaśnięciu umowy leasingu samochód można zwrócić do dealera i, po podpisaniu nowej, przesiąść się do aktualnej generacji wcześniej użytkowanego modelu.

Jednak warto pamiętać, że oddając samochód, możemy niemal natychmiast przesiąść się do nowego pojazdu, dopasowanego do aktualnych potrzeb czy możliwości finansowych firmy. Dzięki leasingowi z niskimi ratami mamy zawsze najnowszy model, który będzie zużywał mniej paliwa i zostanie wyposażony w systemy bezpieczeństwa jeszcze kilka lat wcześniej niedostępne na rynku. Przy okazji nie mamy kłopotu ze starzejącym się i wymagającym napraw samochodem, ponieważ przez większość czasu z okresu umowy leasingowej nasze auto jest na gwarancji producenta. Zaletą leasingu EasyDrive jest wspomniana możliwość oddania samochodu przez przedsiębiorcę po zakończeniu umowy, co gwarantuje nam finansujący. Klient nie musi się więc martwić, czy i jak szybko znajdzie chętnego na swoje auto ani odbierać telefonów od potencjalnych kupujących. Ma więc czas, aby zająć się prowadzeniem swojego biznesu.

Volkswagen EasyDrive

 

Nowym samochodem z salonu można wyjechać bez żadnego wkładu własnego, a co miesiąc płacić raty leasingowe nawet o połowę niższe niż w klasycznym leasingu na auto. Po okresie umowy (zwykle od 2 do 4 lat) samochód można po prostu oddać lub go przejąć na własność. Nie traci się czasu i energii, a często pieniędzy i nerwów na odsprzedaż auta kolejnemu nabywcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj