nieoznakowany Passat B8

Park nieoznakowanych radiowozów staje się coraz bardziej zróżnicowany. Do BMW serii 3 dołączają kolejne Passaty B8. Spotkanie z nimi może być kosztowne!

Flota radiowozów dolnośląskiego garnizonu powiększyła się o kolejnych 55 pojazdów – zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Wśród nich znajdują się samochody, które wykorzystywane będą do codziennej służby patrolowej oraz kryminalnej, jak i takie, które ze względu na odpowiednio dobrane wyposażenie będą się sprawdzały w trakcie realizacji konkretnych zadań – jak ambulans kryminalistyczny, czy ambulans poczty specjalnej.

Wśród nich znalazł się nieoznakowany Passat B8. Zapewne spotkanie z nim będzie dużą niespodzianką dla kierowców mających w zwyczaju przekraczać dozwoloną prędkość. Wiele jeżdżących w firmowych flotach Passatów regularnie jeździ z wysokimi prędkościami, więc pojawienie się we wstecznym lusterku nieoznakowanego Passata B8 zapewne nie skłoni większości kierowców do zdjęcia nogi z gazu.

nieoznakowany Passat policyjny
Nowe radiowozy to samochody marek Mercedes, Volkswagen, Ford, Skoda, Toyota, Kia, Hyundai – zarówno furgony, jak i auta osobowe o pojemności od 1248 cm3 do 2755 cm3. Auta trafią do funkcjonariuszy różnych jednostek garnizonu dolnośląskiego. Będą wykorzystywane do codziennej służby na terenie podległym komendom powiatowym i miejskim, jak i w poszczególnych komórkach dolnośląskiej komendy wojewódzkiej. / KWP Wrocław

Wszystkie zakupione auta zostały wcześniej specjalnie przystosowane do służby w policji zgodnie z przygotowaną przez funkcjonariuszy specyfikacją. Samochody posiadają najnowocześniejsze wyposażenie ułatwiające pracę policjantów oraz zwiększające bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Redakcja poleca: Uwaga kierowcy! Nieoznakowany VW Passat B8 z ITD

Samochody zostały zakupione częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego. Całkowity koszt zakupionych pojazdów to ponad 8 milionów złotych.

policyjny Land Cruiser
Flota dolnośląskiej policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowsze auta. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji, będąc kolejnym, znacznym wzmocnieniem technicznym funkcjonariuszy w codziennej służbie. / fot. KWP Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj