Polscy policjanci odzyskali Audi A6 Avant, ukradzione w Niemczech. Auto o wartości ok. 220 000 zł zostało odnalezione na terenie powiatu bolesławieckiego.

„Przyjedź do Polski, Twój samochód już tam jest” – ten krążący w Niemczech stereotyp pomimo upływu lat niestety nadal pozostaje aktualny. Przekonali się o tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy wspólnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież samochodu na terytorium Niemiec.

Do przestępstwa doszło w nocy z 1 na 2 lipca tego roku. Łupem złodziei padło Audi A6 Avant o szacunkowej wartości ok. 220 000 zł. Po kilku godzinach od tego zdarzenia, skradzione auto zostało odzyskane na terenie powiatu bolesławieckiego, a sprawcy zostali zatrzymani.

Zatrzymani mężczyźni to 33-letni mieszkaniec województwa śląskiego i 46-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here