Ubezpieczenie AC

Lada moment kończy się Twoje ubezpieczenie OC i zastanawiasz się, czy zdecydować się na dodatkową polisę?

Nie wiesz tylko, jakie inne ubezpieczenie auta mógłbyś wykupić, aby zapewnić sobie (i swojemu samochodowi) kompleksową ochronę? Koniecznie sprawdź, jaką polisę warto kupić oprócz obowiązkowego ubezpieczenia OC!

Autocasco – nie tylko dla właścicieli nowych, drogich aut

Choć przyjęło się, że na ubezpieczenie Autocasco decydują się głównie osoby, które mają nowe i drogie samochody, warto rozważyć taką polisę w przypadku każdego pojazdu. Dlaczego? Otóż Autocasco, czyli AC, zapewnia o wiele szerszą ochronę niż obowiązkowe ubezpieczenie OC. Odszkodowanie z AC można uzyskać w sytuacji, gdy sami uszkodzimy pojazd, na przykład podczas jazdy lub parkowania, gdy auto zostanie uszkodzone przez dzikie zwierzęta lub przez zjawisko pogodowe, na przykład grad. Dodatkowo AC zadziała w razie pożaru czy powodzi, a także kradzieży. Należy pamiętać, że złodzieje często decydują się na kradzież nie tylko nowych aut, ale tych nieco starszych – na przykład na części. Jeśli więc chcesz cieszyć się pełną ochroną i poczuciem bezpieczeństwa, koniecznie sprawdź, ile może kosztować Autocasco dla Twojego auta. Być może okaże się, że cena będzie niska i zdecydujesz się na dodatkową ochronę.

Ubezpieczenie

NNW – dla wielu niezbędny element ubezpieczenia auta

Wielu kierowców traktuje NNW jako ubezpieczenie obowiązkowe, choć zgodnie z przepisami jego zakup nie jest obligatoryjny. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, zadziała w sytuacji, gdy dojdzie do wypadku i któraś z osób, przebywających w pojeździe w chwili zdarzenia, dozna uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie z NNW pozwoli na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Co istotne, ubezpieczenie NNW zadziała także w razie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Warto dokupić taką polisę, gdyż pozwoli ona na uzyskanie odszkodowania, które może okazać się niezbędne, gdy koniecznie będzie pokrycie wysokich kosztów leczenia. Tym bardziej, że samo NNW – lub w pakiecie z OC – jest ubezpieczeniem stosunkowo niedrogim. Szczególnie jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z kalkulatora OC!

Assistance – uzyskaj pomoc zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz

Ubezpieczenie Assistance jest coraz bardziej popularne wśród kierowców. I nic w tym dziwnego – za niewielką cenę można uzyskać poczucie bezpieczeństwo i możliwość skorzystania z pomocy zawsze wtedy, gdy jest ona potrzebna. W przypadku polisy Assistance bardzo ważny jest zakres ubezpieczenia. W standardzie najczęściej znajdują się takie usługi, jak holowanie czy wymiana opony. Warto jednak zdecydować się na nieco droższą wersję, zawierającą między innymi naprawę auta w razie usterki, możliwość otrzymania pojazdu zastępczego, transport do domu czy możliwość skorzystania z hotelu dla kierowcy i pasażerów, jeśli będzie to konieczne. I w tym przypadku warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, na przykład podczas poszukiwania najtańszego OC.

Ubezpieczenie

Nie tylko ubezpieczenie OC – podsumowanie

Jak widać, ubezpieczenie OC to nie wszystko. Warto zdecydować się na dodatkową ochronę, kupując ubezpieczenie Autocasco, NNW lub Assistance. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują też wiele innych rodzajów ubezpieczenia komunikacyjnego, między innymi ubezpieczenie opon czy szyb. Istotne jest to, aby zawsze dopasować rodzaj zakupionego ubezpieczenia do swoich potrzeb. A jeśli nie chcesz przepłacać, koniecznie skorzystaj z porównywarki ubezpieczeniowej – dzięki niej znajdziesz najtańsze ubezpieczenie samochodu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here