motocykl

Porównywarka OC Mubi, która do tej pory oferowała kierowcom przede wszystkim ubezpieczenia samochodów, od kwietnia udostępnia nowy kalkulator internetowy.

od teraz mogą z niego skorzystać także motocykliści, wyszukując, porównując i kupując ubezpieczenie dla swojego jednośladu.

NASZ SKLEP

W kwietniu uruchomiono kalkulator OC dla motocyklistów!

W kwietniu 2021 roku pod adresem https://mubi.pl/ubezpieczenie-samochodu/kalkulator-oc-ac/ uruchomiony został nowy kalkulator, który ma ułatwić dostęp do ubezpieczeń komunikacyjnych motocyklistom. Od teraz właściciele jednośladów mogą wyszukiwać oferty ubezpieczeniowe przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Możliwe jest jednoczesne porównanie ofert przygotowanych przez różnych ubezpieczycieli i zakup wybranej opcji online.

Jakie rodzaje ubezpieczeń motocyklowych można zakupić w kalkulatorze Mubi?

Motocykliści mogą znaleźć w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi nie tylko ubezpieczenie OC, które chroni odpowiedzialność cywilną kierowcy w razie, gdy spowoduje on wypadek drogowy lub kolizję. Ubezpieczyciele współpracujący z porównywarką Mubi oferują właścicielom jednośladów także ubezpieczenie assistance, które jest częstym dodatkiem do OC. Przykładowo TU Wiener oferuje assistance działające zarówno na terenie Polski, jak i w innych krajach europejskich. Po wypadku drogowym można liczyć najczęściej na:

 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, jeśli ta jest możliwa,
 • holowanie pojazdu z limitem do 150 km w Polsce oraz do 75 km w Europie,
 • wynajem pojazdu zastępczego.

Motocykliści mogą także liczyć na uzupełnienie pakietu OC z assistance o ubezpieczenie NNW. Wiener oferuje przykładowo to z sumą ubezpieczenia do 10 000 zł.

W niektórych TU motocykl można ubezpieczyć również w ramach autocasco. Ubezpieczenie AC jest dostępne m.in. w Benefii.

Uproszczony formularz kalkulatora Mubi

Pierwszym krokiem do zakupu polisy online jest wypełnienie formularza, na podstawie którego ubezpieczyciele przygotują oferty ubezpieczeniowe z uwzględnieniem potrzeb i preferencji motocyklisty. Cena ubezpieczenia komunikacyjnego zależy od wielu czynników, o których można przeczytać w artykule Ubezpieczenie OC motocykla – ceny, kalkulatory online, kary za brak OC. To właśnie o nie kierowcy są pytani w formularzu na mubi.pl.

Formularz kalkulatora ubezpieczeń motocyklowych Mubi składa się tylko z niezbędnych pytań o:

 • preferencje dotyczące polisy,
 • parametry ubezpieczanego pojazdu,
 • sposób użytkowania jednośladu,
 • informacje o właścicielach i kierowcach ubezpieczanego motocykla.

W formularzu znajduje się także kilka pytań, na które nie jest wymagana odpowiedź. To pytania o:

 • imię i nazwisko właściciela motocykla,
 • jego numer PESEL,
 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer telefonu ubezpieczającego,
 • jego adres e-mail.

Wielu ubezpieczycieli jest w stanie oszacować ryzyko ubezpieczeniowe na podstawie zadeklarowanej przez ubezpieczającego historii szkodowości oraz podanych przez niego informacji. Powyższe dane osobowe i kontaktowe nie są więc niezbędne do wyliczenia składki i uzyskania listy ofert ubezpieczeniowych, ale wpisanie personaliów może zwiększyć liczbę przygotowanych przez TU propozycji.

Jakie ceny ubezpieczeń motocyklowych obowiązują na mubi.pl?

Składka ubezpieczeniowa jest wyliczana indywidualnie dla każdego kierowcy i każdego pojazdu. Sprawdźmy, ile za OC swojego motocykla zapłaciłby 55-letni Bartosz z Opola, który ma prawo jazdy kat. A od 34 lat i do tej pory nie spowodował żadnej szkody. Przyjmijmy, że jest on posiadaczem 6-letniego motocykla szosowego marki Ducati, który ma silnik benzynowy o pojemności 399 cm3.

Za pakiet OC z assistance 55-letni motocyklista zapłaciłby 469 zł, a za pakiet rozszerzony o ubezpieczenie NNW – 536 zł. Z kolei OC 2-letniego skutera marki BMW napędzanego energią elektryczną kosztowałoby go tylko 415 zł.