zakup samochodu

Samochód to rzecz, która jak wiele innych, się zużywa, przestaje spełniać oczekiwania, traci na wydajności. Nowe auto to rozwiązanie wszystkich tych problemów. Jednak nowy samochodów to wydatek rzędu dziesiątek tysięcy złotych. Skąd wziąć na to pieniądze? Najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt.

Nowe auto, czyli od czego zacząć?

Wiele osób nie jest zadowolonych ze swoich samochodów. Z racji dosyć dużego zobowiązania finansowego jakim jest zakup nowego auta, zwlekają z podjęciem decyzji o kupnie. Łatwiej jest skupić się na naprawianiu coraz bardziej awaryjnego pojazdu. Próba ściskania się z rodziną w za małym samochodzie, upychania każdorazowo mnóstwa zakupów. Czasem po prostu problemem jest fakt jedynie tego, że posiadany samochód się znudził, albo przestał się podobać. Człowiek boi się wydać 50 tys. czy 90 tys. na nowe auto. Zazwyczaj też brakuje pomysłu jakim modelem zastąpić stary samochód, albo jaki pojazd będzie najlepszą decyzją.

NASZ SKLEP

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, co nowe auto powinno posiadać. Jakie powinno spełniać wymogi. Raz będą to względy estetyczne, innym razem ergonomia, jeszcze dla innych wygląd i osiągi. Ile osób, tyle potrzeb. Warto usiąść z kartką papieru i długopisem i zastanowić się nad tym, czego bym chciał od nowego samochodu. Jak zmiana auta będzie podyktowana awaryjnością pojazdu, to warto zdecydować się na auta uznawane za mniej awaryjne oraz tanie w serwisowaniu. Np. samochody japońskie, amerykańskie, czy nieco droższe zarówno w zakupie jak i utrzymaniu – niemieckie. Jeśli interesują nas przede wszystkim osiągi i możliwości, jakie posiada samochód, to pewnie w głównej mierze potencjalny nabywca zastanawiać się będzie jaki typ samochodu wybrać. Np. klasa GT, napęd na tył, duża ilość koni, ilość cylindrów, pojemność silnika, posiadanie turbosprężarki itp. Jeśli samochód ma służyć dużej rodzinie, to najpewniej rozważany będzie konkretny typ samochodów. Jeżeli trzeba upchnąć w aucie zakupy dla 6 osobowej rodziny, czy tyle samo osób zmieścić w samochodzie razem z bagażami na wakacyjny wyjazd, to nikt nie będzie szukał sportowego coupe, ale raczej vana, mikrobusa, lub coś o dużej pakowności i niskim zużyciu paliwa. Ile ludzi, tyle potrzeb.

Być może warto po prostu zrobić sobie listę rzeczy, jakich oczekiwalibyśmy od przyszłego pojazdu. Można wtedy połączyć wszystkie aspekty. Jeśli chcę jeździć na wczasy z rodziną, a przy tym mieć przyjemny dla oka samochód o sportowej linii, dużych osiągach i małej awaryjności – ciężko będzie coś takiego znaleźć. Jednak marek samochodów i dostępnych modeli jest takie spektrum, że rezygnując z pewnych aspektów można doszukać się naprawdę ciekawych pojazdów. Tak więc podstawą jest znaleźć najlepszy samochód dostosowany do aktualnych potrzeb.

Jaki kredyt wybrać, aby kupić nowe auto?

Wybrałem konkretną markę i model. Co dalej? Warto by zorientować się w możliwościach, jakie oferują nam banki, lub sami dilerzy w salonach. Opcji jest kilka. W pierwszej kolejności można zdecydować się na zwykły kredyt gotówkowy. Strona PożyczkaPortal https://pozyczkaportal.pl/ daje szansę przyjrzeć się szerzej ofercie kredytów gotówkowych i wybrać ten, który najbardziej będzie pasował do aktualnych potrzeb, w tym zakupu samochodu. Kredyt gotówkowy jest najpowszechniejszą formą kredytu, który według ustawy, uzyskać można w kwocie do 255 500 złotych. Większość samochodów ze średniej półki uda się nabyć za taką kwotę, więc nie ma zbytnio po co szukać dalej.

Co jednak, gdy wybór padł na droższy samochód? Taki z górnej półki cenowej? Samochody potrafią kosztować nawet setki tysięcy złotych, a jest to wydatek na który już nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli jednak zdolność kredytowa przyszłego nabywcy jest bardzo wysoka, to i takie nowe auto nie będzie nieosiągalne.

W tym artykule można dowiedzieć się nieco więcej na temat zakupów auta marzeń https://cardirect24.pl/kredyt-pozyczka-auto-marzen/. Niekiedy może to być nawet tzw. superauto, jak Ferrari, Lamborghini, Maserati, Bugatti, czy inne samochody o nieprzeciętnych osiągach, sportowej linii, czy wymagających od kierowcy ponadprzeciętnych umiejętności. Bez względu na to, jaki samochód planujemy kupić, kredyt gotówkowy, czy kredyt na samochód, mogą okazać się nieocenione.

zakup samochodu

Oczywiście wizyta w placówce banku to nie jedyna możliwość. Praktycznie w każdym salonie samochodowym, po wstępnej rozmowie ze sprzedawcą, można zapoznać się z ofertą sprzedaży ratalnej. Prawie każdy salon samochodowy ma podpisane umowy z instytucjami finansowymi, na mocy których mogą zaoferować zakup na raty. Jest to o tyle korzystne, że nie trzeba z jednej strony zajmować się szukaniem nowego auta, a z drugiej najlepszej oferty kredytu w banku. Wszystko mamy w jednym miejscu. Oczywiście nie jest powiedziane, że oferty zakupów ratalnych prezentowane w salonach sprzedaży, będą tak korzystne jak zaciągnięcie kredytu bankowego, czy pożyczki ratalnej. Jednak dla wielu osób będzie to oferta na tyle korzystna, że w połączeniu z oszczędnością czasu, zdecydują się na taką formę zakupu.

Nowe ale używane – czy mogę sprawdzić historię pojazdu?

Pośród użytkowników dróg, którzy myślą o zmianie samochodu, dość dużą grupą są nabywcy samochodów używanych. Niejednokrotnie ludzie sięgają po tańsze możliwości. Wśród samochodów używanych także można znaleźć wartościowe oferty. Samochody o niewielkim przebiegu, nie wyeksploatowane, dość nowe pod względem rocznika. Oczywiście nie trzeba się bać samochodów używanych. Nieraz za wielokrotnie niższą kwotę można kupić samochód, który niewiele odbiega od nowego modelu z salonu. Zdarza się, że ludzie kupią auto, z którego nie są zadowoleni już po dość krótkim czasie. Cała masa tego typu ogłoszeń ląduje na portalach sprzedażowych i w komisach. Warto zastanowić się nad takim zakupem, gdyż zapotrzebowanie finansowe może być znacznie niższe niż w przypadku nowego auta z salonu.

zakup samochoduJednak masa ludzi boi się kupować samochody używane. Widząc ogłoszenie, w którym ktoś chce sprzedać dwuletni samochód z niskim przebiegiem i ciekawych parametrach pojazdu, cała masa ludzi zacznie się doszukiwać haczyka. Samochód na pewno powypadkowy, albo kradziony, wyłowiony z rzeki, albo nie ergonomiczny to zapewne tylko ułamek pomysłów, jakie chodzą ludziom po głowach, gdy widzą takie ogłoszenia. Nie ma się co martwić, gdyż samochód można sprawdzić na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoj-pojazd. Portal oferuje możliwość sprawdzenia wielu rzeczy związanych z samochodem, jak chociażby stan licznika z ostatniego przeglądu. Ogólnie można doszukać się tam wielu interesujących informacji, jak np. opłacane polisy, historię przeglądów technicznych i usterek, nawet informację o tym, czy pojazd był czasowo wycofany z ruchu, np w wyniku uszkodzeń po wypadku.

Zakup samochodu używanego, dzięki stronie rządowej, nie musi być kupowaniem kota w worku. Nie trzeba się obawiać, że przez przypadek kupimy samochód, który został wyłowiony z rzeki i zespawany z dwóch różnych modeli, albo, że jakaś znacząca usterka, która wpłynie na komfort i bezpieczeństwo zostanie przemilczana. Samochód używany, jak i nowe auto z salonu mogą służyć latami. Z kolei oferty zakupów ratalnych i kredytów bankowych dają możliwość zakupu samochodu z salonu, który na pewno będzie sensownym nabytkiem, a nie musi być odwlekany, ani nawet unikany ze względu na brak funduszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj