Mitsubishi Lancer Evo IX

Kalifornijski dealer Mitsubishi ma nie lada gratkę dla miłośników marki. W jego ofercie znalazły się trzy fabrycznie nowe egzemplarze Lancera Evolution IX z 2006 r. Gdyby tylko nie te ceny…

Podczas gdy w naszym kraju co jakiś czas media elektryzuje wiadomość o odkryciu kolejnego Malucha czy dużego Fiata ze śladowym przebiegiem, w USA jeden z dealerów wystawił na sprzedaż fabrycznie nowe Mitsubishi Lancer Evolution IX. Tego auta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać.

Jeszcze nie tak dawno ten model toczył zacięty bój z Subaru Imprezą STI na rajdowych odcinkach specjalnych i w prawdziwym świecie. Tysiące nastolatków marzyło o własnym Evo po zagraniu w „Need For Speed” czy po obejrzeniu filmu z serii „Szybcy i Wściekli”. Choć dziś w ofercie japońskiej marki nie ma już Lancera, to nasze marzenie możemy spełnić odwiedzając pewien salon w słonecznej Kalifornii. Ale nim do tego przejdziemy, przypomnijmy najważniejsze, czyli dane techniczne modelu Evo IX z rynku amerykańskiego.

290-konny turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2.0, połączony z 6-biegową ręczną skrzynią, przekazuje napęd na wszystkie koła. Pozwala to rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 6 s, właściwie bez względu na rodzaj nawierzchni. Prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

W ofercie dealera South Coast Mitsubishi znalazły się aż trzy nowe egzemplarze Lancera Evo IX. Wszystkie zostały wyprodukowane w 2006 r. i mają znikome przebiegi. Szary egzemplarz ma na liczniku zaledwie 9 mil (ok. 14 km), a czerwony21 mil (ok. 34 km). Biały przejechał najwięcej z nich, bo „aż” 291 mil (ok. 470 km).

Jeśli już zaczęliście sprawdzać terminy najbliższych lotów do USA, musimy Was zmartwić. Niestety, spełnianie młodzieńczych marzeń ma swoją cenę, a w tym przypadku – dość wysoką. Szare i białe Evo są wystawione za 79 988 dolarów (w przeliczeniu, bez podatków, daje to ponad 320 000 zł). Czerwony Lancer jest tańszy i można go mieć już za 75 999 dolarów, czyli ok. 295 000 zł (bez podatków). Ale to nadal ponad dwukrotnie drożej niż cena tego modelu w 2006 r. Wówczas nowe Evo można było zamówić za 35 189 dolarów. Gdyby tylko podróże w czasie były możliwe…

Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z en.wheelsage.org oraz Mitsubishi Super Stores

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj