Toyota Camry AWD

Po 28 latach do oferty Toyoty powraca Camry w wersji AWD. Poznaj więcej szczegółów.

Ostatni raz Toyotę Camry z napędem na cztery koła można było kupić w 1991 r. Później klienci stracili możliwość wyboru – japoński sedan był oferowany wyłącznie z przednim napędem. Niedługo to się zmieni, bo do gamy marki wjeżdża Camry AWD. Jeśli już ruszaliście do salonu Toyoty, musimy Was zmartwić – ta wersja będzie dostępna tylko w USA.

NASZ SKLEP

W Europie sedan Toyoty występuje wyłącznie z napędem hybrydowym. Na rynku amerykańskim można także kupić wersje z wolnossącymi silnikami benzynowymi o pojemności 2,5 i 3,5 litra. Właśnie 4-cylindrowy silnik 2.5 łączy Camry z piątą generacją RAV4, co Toyota postanowiła wykorzystać. W USA Ravka jest sprzedawana w konfiguracji z 2,5-litrowym „benzyniakiem” i napędem 4×4 (na Starym Kontynencie w ofercie jest wariant 2.0 i hybryda). Japoński producent zdecydował się wprowadzić na rynek Camry AWD, która od popularnego SUV-a przejęła kompletny układ napędowy.

Toyota Camry AWD

Nowa wersja Camry ma pod maską 205-konny silnik, który napędza wszystkiego koła za pośrednictwem 8-biegowego „automatu”. Na tylną oś może zostać skierowane do 50% mocy. To rozwiązanie z pewnością poprawi przyczepność auta, szczególnie na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni, ale ma również sporą wadę. Elementy układu 4×4 zwiększyły wagę auta o 75 kilogramów względem wersji przednionapędowej. Jednak jak zapewnia Toyota, te modyfikacje nie wpłynęły na przestronność kabiny ani pojemność bagażnika.

W Stanach Toyota Camry AWD zadebiutuje wiosną przyszłego roku. Dla chętnych z Europy pozostaje jedynie możliwość prywatnego importu. Biorąc pod uwagę europejską ofertę marki, ciekawą konfiguracją mogłaby się okazać hybrydowa Camry z napędem AWD-i, znanym już z aktualnego RAV4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj