Toyota Supra GRMN

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Toyota przygotowuje nową najmocniejszą wersję modelu GR Supra. Dowiedz się więcej na ten temat.

Piąta generacja sportowej Toyoty pojawiła się na rynku w ubiegłym roku, a jej premierze towarzyszyły spore kontrowersje, o czym już nie raz pisaliśmy. Obecnie GR Supra jest dostępna w dwóch wariantach: 2.0 Turbo o mocy 258 KM oraz 3.0 Turbo o mocy 340 KM, a ostatnie plotki sugerują, że to jeszcze nie koniec.

Na japońskiej stronie BestCarWeb pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące Toyoty Supra GRMN. Według przecieków pod maskę tej odmiany ma trafić silnik z najnowszego BMW M3 Competition. Oznacza to, że topowa Supra będzie się legitymować mocą 510 KM. Napęd będzie trafiać na tylne koła, w czym ma pośredniczyć 7-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa M-DCT.

Najbardziej zastanawia ta ostatnia kwestia – nowe M3 korzysta z 8-stopniowej skrzyni automatycznej M Steptronic z układem Drivelogic, skąd więc nagle 7-biegowa „dwusprzęgłówka”? Być może informator japońskiego portalu coś źle usłyszał.

W artykule padły także dwie konkretne daty. Pierwsza – Supra GRMN zadebiutuje w 2023 roku i ma powstać tylko 200 sztuk tego modelu. Druga jest natomiast smutna – zaledwie 2 lata później, w 2025 r., zakończy się historia sportowej Toyoty, a kolejna generacja Supry nie jest planowana.

Redakcja poleca:

Toyota GR Supra. Opis wersji i cennik

Toyota GR Supra 3.0 Turbo – nasz test

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj