Toyota Mirai Tokio 2021

W obliczu kontrowersji wokół Igrzysk prezes koncernu – Akio Toyoda nie weźmie udziału w ceremonii otwarcia, która odbędzie się już w najbliższy piątek.

Toyota autobus. Tokio 2021
Elektryczny autobus do przewozu sportowców podczas Igrzysk w Tokio.

Toyota zrezygnowała także z emitowania reklam związanych z tym wydarzeniem. Igrzyska mają się odbyć mimo bardzo silnego sprzeciwu japońskiej opinii publicznej. Stale pogarszająca się sytuacja pandemiczna w Japonii dodatkowo budzi negatywne odczucia wśród Japończyków. Tymczasem Toyota jest jednym z głównych sponsorów Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W obawie przed negatywnym wpływem tego faktu na wizerunek koncernu postanowiono wycofać reklamy. W Tokio obowiązuje stan wyjątkowy w związku z pandemią i nasilają się różne problemy z nią związane. Toyota nadal będzie wspierać wydarzenie dostarczając samochody na czas igrzysk. Dokładnie chodzi o 3340 pojazdów. Mniej niż pierwotnie planowano. Większość z nich z napędem elektrycznym i wodorowym. Oprócz Toyoty Mirai firma dostarczyła pojazdy elektryczne oraz środki transportu osobistego dla sportowców. Innymi japońskimi sponsorami korporacyjnymi Igrzysk w Tokio są Panasonic i Bridgestone.

NASZ SKLEP

Obecnie w Japonii jedna trzecia społeczeństwa jest zdania, że impreza powinna został odwołana, a 90 procent respondentów jest poważnie zaniepokojonych rozwojem sytuacji.

Toyota elektryczna hulajnoga Tokio 2020
Elektryczna hulajnoga dla uczestników Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
Toyota i-car Tokio 2021
Toyota i-car, czyli koncepcyjny pojazd o napędzie elektrycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj