NowościAktualnościToyota ProAce City przebojem w Polsce. Ile aut już sprzedano?

Toyota ProAce City przebojem w Polsce. Ile aut już sprzedano?

Toyota pochwaliła się ostatnio wynikami sprzedaży modelu ProAce City. Dowiedz się, ile egzemplarzy kupili do tej pory polscy klienci oraz sprawdź cennik tego modelu.

Toyota ProAce City zadebiutowała w salonach sprzedaży w styczniu 2020 roku i jest obecnie najpopularniejszym kombivanem na polskim rynku. Od momentu rynkowego debiutu Polacy zamówili łącznie 10 118 egzemplarzy tego modelu, z czego 5386 sztuk to auta w osobowej wersji Verso, a 4732 to dostawcze furgony (stan na koniec czerwca 2022 roku).

W naszym kraju klienci najczęściej wybierają Toyotę ProAce City z wysokoprężnym silnikiem 1.5 D-4D o mocy 100 lub 130 KM (93% w przypadku wersji użytkowej oraz 75% w odmianie Verso). Oprócz turbodiesli dostępne są również dwie jednostki benzynowe 1.2 D-4T (110-130 KM), a w gamie dostawczego modelu znajdziemy jeszcze wariant z napędem elektrycznym.

Toyota ProAce City Verso

Interesująca jest także statystyka dotycząca podziału na wersje nadwoziowe. 62% zamówień osobowej Toyoty ProAce City Verso dotyczy aut ze standardowym rozstawem osi, natomiast w użytkowym modelu ProAce City preferencje klientów rozkładają się po równo między krótkim a długim nadwoziem.

Toyota ProAce City

Jeśli chodzi o wyposażenie, to tutaj raczej nie ma dużego zaskoczenia. Dostawcza Toyota ProAce City jest najczęściej kupowana w bazowej wersji Active. W przypadku osobowego Verso największą popularnością cieszy się najbogatsza odmiana Family (47% zamówień), dalej środkowy wariant Business (32%), a podstawową wersję Combi wybiera tylko 21% nabywców.

Dowiedz się więcej na temat Toyoty ProAce City Verso:

Toyota ProAce City Verso – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji