Ciśnienie i rozmiar oponToyota Mirai (2015-2019) - ciśnienie i rozmiar opon

Toyota Mirai (2015-2019) – ciśnienie i rozmiar opon

Jakie jest prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach w samochodzie Toyota Mirai (2015-2019)? Jakie są zalecane wymiary opon do tego samochodu?


Toyota Mirai to samochód z napędem wodorowym, który emituje jedynie wodę. Jest to sedan o futurystycznym designie, z przestronnym wnętrzem i nowoczesnymi technologicznymi rozwiązaniami. Mirai oferuje komfort jazdy oraz cichą i ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych samochodów z silnikiem spalinowym.

Tabele ciśnienia i rozmiaru opon dla Toyota Mirai (2015-2019)

Poniżej prezentujemy tabele z prawidłowym ciśnieniem opon i ich rozmiarami dla samochodu Toyota Mirai (2015-2019). Wartość ciśnienia podana jest w barach. W pierwszych dwóch kolumnach podane jest ciśnienie opon dla nieobciążonego samochodu, w dwóch kolejnych dla obciążonego (obc.). W pierwszej kolumnie znajdziecie homologowane rozmiary opon dla danego modelu.

CIŚNIENIA OPON – SPIS MAREK I MODELI

TOYOTA Mirai Hydrogen KM

Rozmiar opon Przednie Tylne Przód (obc.) Tył (obc.)
215/55 R17 93V 2.3 bar 2.3 bar
215/55 R17 94W 2.3 bar 2.3 bar

Dlaczego ważne jest prawidłowe ciśnienie opon?

Prawidłowe ciśnienie opon w samochodzie jest kluczowe dla bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz ekonomii paliwowej. Zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do przegrzewania się opon, zwiększonego zużycia paliwa oraz wydłużenia drogi hamowania. Z kolei zbyt wysokie ciśnienie może skutkować gorszą przyczepnością, nierównomiernym zużyciem bieżnika i większym ryzykiem uszkodzenia opony na nierównych nawierzchniach.

Jak mierzyć ciśnienie opon w samochodzie?

Aby prawidłowo zmierzyć ciśnienie opon, należy zaopatrzyć się w dokładny manometr. Pomiar należy wykonywać na zimnych oponach, czyli po przynajmniej trzech godzinach od ostatniej jazdy lub po przejechaniu niewielkiego dystansu (do 2 km). Manometr należy przyłożyć do zaworu opony, upewniając się o szczelności połączenia, a następnie odczytać wynik. Zalecane wartości ciśnienia można znaleźć powyżej. Regularne sprawdzanie ciśnienia opon, co najmniej raz w miesiącu oraz przed dłuższą podróżą, jest kluczowe dla utrzymania optymalnych warunków jazdy i bezpieczeństwa na drodze.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji