Toyota Hilux Arctic Trucks

Toyota Hilux Arctic Trucks to samochód przygotowany do jazdy w ciężkim terenie. Zakres zmian względem seryjnego modelu jest spory. Sprawdź szczegóły.

Najnowsza wersja specjalna Hiluxa to efekt współpracy Toyota Polska z islandzką firmą Arctic Trucks, która specjalizuje się w tuningu samochodów terenowych, a w szczególności zajmuje się ich przygotowaniem do wypraw przez Arktykę i Antarktydę. Warto w tym miejscu przypomnieć, że to właśnie przerobiona przez Arctic Trucks Toyota Hilux towarzyszyła Jeremy’emu Clarksonowi i Jamesowi Mayowi podczas podróży na biegun północny w jednym z odcinków Top Gear.

NASZ SKLEP
Toyota Hilux Arctic Trucks
Toyota Hilux Arctic Trucks występuje wyłącznie z podwójną kabiną.

Debiutujący na naszym rynku Hilux Arctic Trucks został opracowany przez polski oddział firmy we współpracy z Toyotą i jego zadaniem jest dostarczanie niesamowitych wrażeń podczas jazdy w terenie. Zaawansowane modyfikacje wpłynęły zarówno na możliwości auta, jak i jego wygląd. Co istotne, pomimo przeróbek opisywany Hilux, tak jak pozostałe wersje tego modelu, jest objęty 3-letnią gwarancją i można go serwisować w ASO Toyoty.

Toyota Hilux Arctic Trucks – zakres modyfikacji

Prezentowany pick-up porusza się na 17-calowych felgach aluminiowych Arctic Trucks z terenowymi oponami AT w rozmiarze 315/70 R17. Ze względu na montaż większych kół zawieszenie zostało podniesione o około 40 mm, a nadkola powiększono i odpowiednio przycięto.

Toyota Hilux Arctic Trucks

Dzięki tym zabiegom prześwit samochodu zwiększył się o 25%, jak również poprawiły się jego zdolności terenowe. Kąt natarcia wzrósł do 28 stopni, a kąt zejścia – do 32 stopni. Należy dodać, że pomimo większych kół i zwiększonego prześwitu promień skrętu pozostał zbliżony do fabrycznego.

Toyota Hilux Arctic Trucks

Na wyposażeniu Toyoty Hilux Arctic Trucks znajdziemy też m.in. wyciągarkę WARN VR EVO 10-S,  oryginalne osłony przeciwbłotne Arctic Trucks oraz klucz dynamometryczny do kół. Natomiast w osłonie chłodnicy zamontowano dwa dalekosiężne reflektory LAZER Triple-R 750 Elite.

Toyota Hilux Arctic Trucks

Funkcjonalność japońskiego pick-upa dodatkowo podnosi wyposażenie marki STEELER, do którego należą czarne, homologowane orurowanie z przodu, aluminiowa zabudowa wyprawowa z klapami bocznymi oraz specjalnie dobrane, stalowe stopnie boczne zabezpieczone powłoką natryskową Raptor. Z kolei przestrzeń ładunkową pokryto polimocznikową powłoką natryskową i zamontowano na niej zabudowę szufladową amerykańskiej marki DECKED.

Sprawdź aktualny cennik Toyoty Hilux:

Toyota Hilux (2021) – opis wersji i cennik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj