Toyota Highlander Hybrid

Toyota wprowadza na polski rynek czwartego SUV-a. Hybrydowy Highlander ma prawie 250 KM, napęd na cztery koła i pomieści 7 osób. Dowiedz się więcej.

Japoński producent nie zaprzestaje ofensywy modelowej w Europie. Ubiegły rok minął Toyocie pod hasłem „Rok potęgi siedmiu premier”, kiedy to do sprzedaży trafiły m.in. nowa Corolla, GR Supra i hybrydowa Camry. Bieżący rok wcale nie wydaje się być pod tym względem gorszy. W ciągu ostatnich kilku tygodni poznaliśmy już zupełnie nowy model – Yarisa Cross, reprezentującego segment B-SUV, a dziś dowiedzieliśmy się, że do naszego kraju trafi także Highlander Hybrid. Ten 7-miejscowy samochód plasuje się na szczycie gamy SUV-ów Toyoty.

Toyota Highlander Hybrid

Toyota Highlander Hybrid powstała na platformie GA-K, korzystającej z architektury TNGA. Nadwozie nowego SUV-a mierzy 495 cm długości, a bagażnik ma 658 litrów pojemności. Składając oparcia drugiego i trzeciego rzędu siedzeń można uzyskać funkcjonalną przestrzeń bagażową (1909 l) z płaską podłogą. We wnętrzu, jak przystało na auto rodzinne, nie zabraknie licznych schowków, a pasażerowie pierwszego i drugiego rzędu siedzeń będą mogli skorzystać z dodatkowych gniazd USB.

Toyota Highlander Hybrid – dane techniczne, moc, zużycie paliwa

Pod maską hybrydowej Toyoty Highlander znajdziemy 2,5-litrową jednostkę benzynową, pracującą w cyklu Atkinsona i napędzającą przednie koła. Współpracują z nią dwa silniki-generatory, odpowiedzialne m.in. za odzyskiwanie energii. Przy tylnej osi umieszczono kolejną jednostkę elektryczną, tworząc inteligentny napęd AWD-i, który zapewnia bardzo dobrą przyczepność i stabilność oraz umożliwia ciągnięcie przyczepy o masie do 2 ton.

Łączna moc tego hybrydowego układu napędowego wynosi 244 KM. Średnie zużycie paliwa w teście WLTP to 6,6 l/100 km. Taki rezultat jest możliwy do uzyskania, jeśli sporo czasu będziemy poruszać się wyłącznie na prądzie. Energia zasilająca silniki elektryczne jest gromadzona w niklowo-wodorkowej baterii, która została umieszczona pod drugim rzędem siedzeń.

Nowa Toyota Highlander Hybrid – premiera w Polsce, cennik i wyposażenie

Sprzedaż tego hybrydowego SUV-a ruszy dopiero na początku 2021 r. Wówczas też poznamy pełny cennik nowego modelu. Póki co wiemy, że na liście wyposażenia znajdziemy m.in. 12,3-calowy ekran dotykowy na konsoli centralnej, służący do obsługi systemu multimedialnego i nawigacji satelitarnej, wyświetlacz HUD na przedniej szybie, Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę telefonu, wentylowane fotele oraz wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Toyota Highlander Hybrid

Japoński producent stawia również na bezpieczeństwo, dlatego klienci otrzymają pakiet systemów Toyota Safety Sense drugiej generacji, którego zadaniem jest zapobieganie kolizjom i ograniczanie ich skutków. Pakiet zawiera układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (PCS), pełnozakresowy inteligentny tempomat adaptacyjny z funkcją uwzględniania znaków drogowych (IACC), system rozpoznawania znaków drogowych (RSA), asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA) oraz automatyczne światła drogowe (AHB).

Redakcja poleca:

Najpopularniejsze modele Toyoty

4 KOMENTARZE

  1. Jak to toyota poprawne auto, plusem jest te 2 miejsca z tyłu, gdzie nie trzeba się gnieździć. Dla mnie ta wersja na plus, zobaczymy jak ludziom podejdzie, ale suvy teraz w modzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here