Nowa Toyota GR Yaris ponownie udowadnia, że z nią nie ma żartów. Zobacz nagranie z przejazdu po torze Nurburgring.

Dziś po raz kolejny gościmy na naszych łamach Toyotę GR Yaris. Ten miejski hot hatch zachwyca bojowym wyglądem i świetnymi osiągami. Jego „sercem” jest zaledwie 3-cylindrowa, benzynowa jednostka 1,6 litra, która dzięki turbodoładowaniu generuje 261 KM i 360 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h.

W ciągu ostatnich tygodni mieliśmy już okazję obejrzeć, jak nowy GR Yaris sprawuje się na japońskich oraz niemieckich drogach, a teraz przyszła pora na ostateczny test. Youtuber Captain Gaskrank zabrał sportową Toyotę do Zielonego Piekła, czyli na tor Nurbugring. 261-konny Yaris pokonał odcinek o długości 19,1 km (tzw. Bridge to Gantry, a nie pełne okrążenie) w czasie 7 min 56 s, wyprzedzając po drodze m.in. dwa Nissany GT-R. Poniżej znajdziecie nagranie z tego przejazdu:

Zobacz również:

Nowa Toyota GR Yaris (2020) – opis wersji i cennik

2 KOMENTARZE

  1. Potwierdzam bo Sam widzialem to na wlasne oczy. Gaskrank jest moim znajomym i dodam ze wcale nie przygotowal sie do tej jazdy na Torze yarisem. Spontanicznie tuz przed wyjazdem na Tor dorwal Yarisa zeby sprawdzic Co darady z tego wyciagnac. On sam jest pod wielkim wrazeniem Co ta Mala bestia potrafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here