Brytyjska redakcja porównała dwie najostrzejsze wersje miejskiej Toyoty z ostatnich lat. Czy Yaris GRMN ma jakiekolwiek szanse w starciu z GR Yarisem?

Choć oba prezentowane auta są dziełem konstruktorów z Toyota Gazoo Racing, to wyraźnie się od siebie różnią. Toyota Yaris GRMN zadebiutowała podczas salonu samochodowego w Genewie w 2017 roku i ma pod maską 4-cylindrowy, doładowany kompresorem silnik 1.8, który rozwija 212 KM i 250 Nm. Z tą benzynową jednostką współpracuje 6-biegowa ręczna przekładnia, a siła napędowa jest kierowana na przednie koła. Yaris GRMN potrzebuje 6,3 s na przyspieszenie od 0 do 100 km/h, a maksymalnie może rozpędzić się do 230 km/h.

Na tym tle Toyota GR Yaris wydaje się samochodem z zupełnie innej bajki. Napędza ją 3-cylindrowy motor o pojemności 1,6 litra, który dzięki zastosowaniu wydajnej turbosprężarki dostarcza aż 261 KM i 360 Nm. Kierujący tym autem także ma do dyspozycji manualną skrzynię o 6 przełożeniach, jednak tutaj moc trafia na wszystkie koła. W efekcie GR Yaris osiąga „setkę” w 5,5 s od startu, natomiast jego prędkość maksymalna ponownie została ograniczona do 230 km/h.

Mając na uwadze powyższe parametry, raczej nikt nie spodziewa się, że w wyścigu na prostej słabszy Yaris GRMN pokona GR Yarisa. Warto jednak przekonać się, o ile szybszy jest nowy model:

Zobacz również:

Najciekawsze projekty na bazie Toyoty Yaris

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj