NowościAktualnościToyota Corolla po liftingu – co się zmieniło?

Toyota Corolla po liftingu – co się zmieniło?

Toyota Corolla doczekała się kilku zmian na rok modelowy 2022. Sprawdź, co nowego ma do zaoferowania ten japoński kompakt.

Toyota Corolla 12. generacji zadebiutowała w 2018 roku, więc jeszcze nieco za wcześnie na pełnoprawny lifting. Dlatego Japończycy zdecydowali się jedynie na kosmetyczne odświeżenie – na liście zmian znajdziemy m.in. zaktualizowane multimedia i nowe kolory nadwozia. Przekonajmy się zatem, co dokładnie zmieniono na rok modelowy 2022.

Toyota Corolla 2022 otrzymała dwa nowe lakiery – Platinum White Pearl oraz Shimmering Silver. W wersji GR Sport oba będą występować także w dwukolorowej kompozycji z czarnym dachem, z tym że pierwszy będzie dostępny dla wszystkich rodzajów nadwozia, natomiast drugi zarezerwowano tylko dla sedana. Ponadto Corolla Sedan 2022 zyskała również nowe 10-ramienne, polerowane felgi aluminiowe o średnicy 17 cali, które są standardem w wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style.

Jednak największą nowością stanowi system multimedialny Toyota Smart Connect, który wyróżnia się bardziej rozbudowanymi możliwościami, większą funkcjonalnością oraz znacznie łatwiejszą obsługą. Nowy infotainment będzie oferowany standardowo w wersjach GR Sport i Executive oraz w pakiecie dla odmiany Comfort.

Dzięki mocniejszej jednostce sterującej CPU, system inforozrywki Toyota Smart Connect szybciej reaguje na polecenia użytkownika wydawane za pośrednictwem 8-calowego ekranu dotykowego HD. Zapewnia on natychmiastowy dostęp do wielu inteligentnych usług internetowych, takich jak nawigacja w chmurze ze stale aktualizowanymi informacjami o ruchu drogowym.

Co istotne, Corolla 2022 została wyposażona we własne bezprzewodowe łącze internetowe poprzez moduł DCM. Oznacza to, że nie trzeba parować multimediów z telefonem, aby móc korzystać z funkcji wymagających połączenia z siecią. Ponadto system Toyota Smart Connect jest przystosowany do zdalnych aktualizacji przez Internet.

Wygodę użytkowania podnosi również nowy inteligentny asystent głosowy, który rozpoznaje naturalne, konwersacyjne polecenia do obsługi multimediów i nawigacji oraz innych funkcji, w tym m.in. otwierania i zamykania szyb. Należy jeszcze wspomnieć, że system multimedialny Toyota Smart Connect łączy się bezprzewodowo ze smartfonami przez Apple CarPlay oraz przewodowo przez Android Auto.

Sprawdź aktualne ceny kompaktowej Toyoty:

Toyota Corolla Hatchback i TS Kombi (2022) – opis wersji i cennik

Toyota Corolla Sedan (2022) – opis wersji i cennik

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji