Tory wyścigowe - otwierające

Zabawkowe tory wyścigowe od lat bawią małych miłośników motoryzacji. Przedstawiamy 7 zestawów gwarantujących świetną zabawę nie tylko wśród najmłodszych.

Tory wyścigowe z samochodzikami prowadzonymi w wyżłobieniu zapewniającym zasilanie nie są zabawkami pierwszej świeżości, ale z uwagi na prostotę budowy i gwarancję dobrej zabawy wciąż znajdują wielu nabywców. Dzień Dziecka jest doskonałą okazją, by zaszczepić w dziecku żyłkę sportowego motoryzacyjnego zacięcia i sprawić mu własny tor. Do wyboru jest wiele zestawów: od tanich i prostych, przeznaczonych typowo dla dzieci, po rozbudowane, kosztujące tysiące złotych. W podstawowych zestawach zwykle ścigają się dwa samochody poruszające się na osobnych torach, które krzyżują się na „mijankach”. Bardziej profesjonalne zabawki mają cyfrowe sterowanie, umożliwiające jednoczesny wyścig kilku aut z możliwością wyprzedzania na specjalnych zwrotnicach. Tory zwykle sprzedawane są w zestawach, ale można je w indywidualnym stopniu rozbudowywać lub nawet kupować osobno poszczególne segmenty. Dzięki temu samodzielnie skonstruujemy tor na miarę swoich potrzeb.

NASZ SKLEP

Oto przykładowe tory dla małych i dużych chłopców.

1. Carrera Go!!! Cars 3 Fast not Last

Cena: 370 zł

Zestaw dla miłośników filmów z serii Auta. Tor o długości 4,9 m jest przeznaczony dla dzieci od 6 lat i zajmuje powierzchnię 212×98 cm. Ma m.in. pętlę, estakadę i miejsca do nawrotów. W zestawie otrzymujemy dwa samochody, w tym Zygzaka McQueena. Można również dokupić inne produkty nawiązujące do filmu.

Carrera Go!!! Cars 3 Fast not Last
Carrera Go!!! Cars 3 Fast not Last

2. Carrera Go!!! Champions Course

Cena: 340 zł

Ten zestaw z rodziny Carrera Go!!! nawiązuje do wyścigów Formuły 1: tym razem ścigamy się bolidami wzorowanymi na Ferrari Sebastiana Vettela i Mercedesie Lewisa Hamiltona z sezonu 2016. Samochodziki wykonane w skali 1:43 poruszają się na torze o długości 8,9 m, zajmującym powierzchnię 220×98 cm. W zestawie otrzymujemy licznik okrążeń i kontrolery z funkcją „turbo”.

Carrera Go!!! Champions Course
Carrera Go!!! Champions Course

3. Carrera Digital 143 Race of Heroes vol. 2

Cena: 860 zł

Pierwszy zestaw z rodziny Digital zawiera 3 auta z podświetleniem, w skali 1:43 (Ferrari 458 Italia, Lamborghini Huracan i Audi R8), którymi steruje się za pomocą bezprzewodowych kontrolerów. Samochodziki ścigają się na torze z pętlą, nachylonymi zakrętami i zwrotnicą umożliwiającą zmianę szyn, po których się jedzie. Jego łączna długość to 9,2 m, a wymiary 235×135 cm.

Carrera Digital 143 Race of Heroes vol. 2
Carrera Digital 143 Race of Heroes vol. 2

4. Carrera Digital 132 Night Contest

Cena: 1110 zł

„132” w nazwie oznacza, że samochody w tym zestawie wykonano w skali 1:32. W tym przypadku są to dwa bolidy Formuły 1 (Mercedes i Ferrari) z cyfrowymi akcesoriami. Poruszają się na torze o długości 7,3 m (wymiary: 305×170 cm) z podwójną zwrotnicą i jednostką kontrolną pozwalającą dopasować parametry aut do umiejętności kierowcy.

Carrera Digital 132 Night Contest
Carrera Digital 132 Night Contest

5. Carrera Digital 124 Gentlemen Race Vol. 2

Cena: 2230 zł

Droga zabawka dla dużych chłopców. Ścigamy się tutaj samochodami w skali 1:24 z cyfrowymi akcesoriami, umożliwiającymi interakcję ze specjalną aplikacją na smartfona. Urozmaicony tor ma liczne szerokie zakręty, w które można wjeżdżać z poślizgiem. Sterowanie: bezprzewodowymi kontrolerami. W zestawie otrzymujemy dwa auta z szerokiej palety do wyboru.

Carrera Digital 124 Gentlemen Race Vol. 2
Carrera Digital 124 Gentlemen Race Vol. 2

6. Scalextric digital ARC ONE American Classics

Cena: 610 zł

Tym razem do wyścigu stają dwa legendarne muscle cary – Chevrolet Camaro i Ford Mustang w skali 1:32. Tor mierzy 5,3 m i zajmuje powierzchnię 210×140 cm. Dzięki funkcji ARC ONE możemy wybrać rodzaj wyścigu, a jego wyniki zostaną przesłane na specjalną aplikację.

Scalextric digital ARC ONE American Classics
Scalextric digital ARC ONE American Classics

7. Scalextric digital ARC PRO Platinum GT

Cena: 2570 zł

ARC oznacza „App Race Control”, czyli aplikację modyfikującą na wiele sposobów przebieg wyścigu, np. wybór toru jazdy, symulowanie zużycia opon i paliwa. W zestawie otrzymujemy 4 samochody: Mercedesa AMG GT3, BMW Z4 GT3, Aston Martin Vantage GT3 i Porsche 911 GTS. Ścigają się na torze o długości 9,2 m.

Scalextric digital ARC PRO Platinum GT
Scalextric digital ARC PRO Platinum GT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj