Ferrari 360 Modena

Hiszpanie postanowili przerobić Ferrari 360 Modena na rajdówkę. Nie spodziewacie się jednak, jaki silnik napędza ten szalony projekt!

Ferrari 360 Modena zadebiutowało w 1999 roku jako następca modelu F355. Jego centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 3,6 l rozwija 400 KM i 373 Nm momentu obrotowego. Ten włoski supersamochód doczekał się także wersji wyścigowej. Jednak o przerobieniu Ferrari 360 na rajdówkę inżynierom z Maranello się nawet nie śniło, chyba że w koszmarach. Przecież wyjechanie sportowym coupe na szutrowe odcinki specjalne to świętokradztwo!

Innego zdania są hiszpańscy mechanicy z zespołu Ya-Car, którzy przygotowali rajdową wersję Ferrari 360 Modena. Chociaż uczciwie trzeba przyznać, że w przypadku tej przeróbki z oryginału zostało tylko nadwozie.

Pod włoską karoserią kryje się nowa rama rurowa, w której zamontowano dwa motocyklowe silniki Suzuki, po jednym przy każdej osi. W ten sposób powstała ta niezwykła 400-konna rajdówka z napędem na cztery koła. Jesteście ciekawi jak ta maszyna spisuje się w akcji? Oto odpowiedź:

Zdjęcie otwierające: screen z serwisu Youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj