Robert Kubica

Robert Kubica w trakcie konferencji prasowej przed Grand Prix Singapuru potwierdził, że odchodzi z zespołu Williams po zakończeniu sezonu.

Robert Kubica powiedział: „Patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja i otwiera ona różne scenariusze na przyszłość. Zawsze mówiłem, że poświęciłem dużo energii i czasu, aby tu wrócić i skoro się udało, chciałbym zostać. Taki był cel, ale nie chcę zostawać za wszelką cenę. Przede wszystkim muszę robić coś, co da mi radość ze ścigania. To był trudny sezon, a starty w Formule 1 po takie przerwie nie są łatwe. Chciałbym podziękować ekipie za tę szansę i zobaczymy, co przyniesie przyszłość.”

Orlen wydał oświadczenie w którym stwierdził, że kontynuuje współpracę z Robertem Kubicą i zostaje w Formule 1 w przyszłym sezonie. Po rozwiązaniu przez Roberta Kubicę umowy z ROKiT Williams Racing, także Orlen, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zakończy po tym sezonie współpracę sponsorską z zespołem. Koncern będzie kontynuował współpracę z zawodnikiem, pozostanie także w Formule 1.

To dość niejednoznaczne słowa, które można interpretować na wiele sposobów. Na razie jedno jest pewne – Polaka zobaczymy jeszcze w siedmiu wyścigach F1. Niedawno szef Audi motorsport – Dieter Gass – przyznał, że toczą się rozmowy na temat udziału Roberta Kubicy w wyścigach z serii DTM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj