Testy SUV-ów

Wiele osób uważa, że SUV-y nie nadają się do zjechania z utwardzonych dróg. Nie jest to prawdą, ale przekonają się to tylko kierowcy, którzy nie boją się o felgi, progi czy zderzaki auta.

Czy samochód warty przeszło pół miliona złotych nadaje się do wjechania „w błoto”? Niewielu kierowców zdecyduje się na taką próbę. Jeżeli jednak chcieliby wiedzieć, ile potrafi ich nowy nabytek, mamy dobre wiadomości – redakcja kanału SUV Battle w Youtube wyruszyła na bezdroża za kierownicami Audi Q8, BMW X5, BMW X6, Jeepa Grand Cherokee, Lexusa RS, Range Rovera Sport, Mercedesa GLE czy Volvo XC90. Celem było sprawdzenie możliwości napędu oraz terenowego potencjału poszczególnych aut.

Youtuberzy na samym wstępie przyznali, że samochody mają silniki o różnych mocach, różne opony, a za ich kierownicami zasiadają kierowcy o różnych umiejętnościach. Nie można także zapominać, że każdy przejazd w pewnym stopniu zmienia warunki na gruntowej trasie.

Redakcja poleca: Który rodzaj napędu 4×4 jest najlepszy? – TEST

Można to jednak uznać za plus. Test w pewnym stopniu oddawał rzeczywiste realia takich przepraw – niewielu kierujących ma doświadczenie w jeździe w terenie, opony są często także dobierane w przypadkowy sposób.

Źródło: Youtube/SUV Battle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here