Tesla Model 3

Japońscy inżynierowie rozmontowali Teslę Model 3 i dokładnie sprawdzili każdy element. Wniosek? Pod względem zastosowanej technologii znacznie przewyższa konkurencję!

Japończycy zawsze starają się być pierwsi w dziedzinie nowoczesnych technologii, jednak nawet eksperci z Kraju Kwitnącej Wiśni są pod wrażeniem zaawansowanej elektroniki w Modelu 3. Na zlecenie wydawnictwa Nikkei Business Publications inżynierowie przyjrzeli się nawet najmniejszej śrubce w tym najpopularniejszym aucie Tesli.

Tym, co najbardziej wyróżnia samochody koncernu Elona Muska jest centralna jednostka sterująca o nazwie Hardware 3. „Sercem” sterownika są dwa chipy, opracowane przez Teslę. Ten zintegrowany komputer zarządza całą pokładową elektroniką i odpowiada m.in. za funkcję Autopilota oraz system inforozrywki. Za sprawą Hardware 3 możliwe są również zdalne aktualizacje, takie jak zapowiedziana niedawno poprawka zwiększająca zasięg.

Hardware 3
Komputer Hardware 3 składa się z dwóch płytek drukowanych, pomiędzy którymi znajduje się radiator chłodzony cieczą.

Wśród inżynierów, którzy rozkładali Model 3 na czynniki pierwsze, był pracownik dużego japońskiego koncernu. Po dokładnym przeanalizowaniu komputera Tesli stwierdził, że obecnie „nie potrafią zrobić czegoś takiego”. Eksperci zgodnie uznali, że porównywalna technologia stanie się standardem w przemyśle motoryzacyjnym dopiero około 2025 roku. Żaden inny producent nie korzysta jeszcze z takiego rozwiązania.

Zdjęcia: Nikkei Asian Review

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj