Elon Musk ujawnił, gdzie powstanie nowa fabryka Tesli. Znamy jej lokalizację. Sprawdź, jakie modele będą tam wytwarzane.

Pierwotnie pierwszy europejski zakład Tesli miał powstać w Wielkiej Brytanii. Jednak w obliczu niepewnej sytuacji w tym kraju, wywołanej przez Brexit, Musk musiał poszukać nowej lokalizacji. W sytuacji, gdy najwięksi producenci włączyli się do rywalizacji z Teslą, amerykański koncern musi zadbać o konkurencyjność swojej oferty w Europie.

Na wczorajszej konferencji Elon Musk ogłosił, że wybuduje europejską fabrykę pod Berlinem, blisko nowego lotniska. W niemieckim zakładzie ma początkowo powstawać tylko niedawno przedstawiony kompaktowy SUV – Model Y. Miliarder nie zdradził jednak planowanej daty rozpoczęcia produkcji. Wcześniej mówiono o 2021 roku, obecnie bardziej prawdopodobny je 2022-2023.

W swoim wystąpieniu, któremu przysłuchiwali się szefowie Volkswagena, BMW i Audi, Musk podkreślił, że w Niemczech powstało do tej sporo świetnych samochodów. Stwierdził również, iż jego zdaniem niemieccy producenci wcale nie są tak opóźnieni w stosunku do Tesli, jeśli chodzi o produkcję aut elektrycznych.

Zobacz również: Powstaje fabryka Tesli w Chinach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here