Tesla Model 3

Elon Musk może świętować. Tesla Model 3 sprzedaje się lepiej niż cała gama osobowych BMW.

Amerykański producent aut elektrycznych jest bardzo dyskretny jeśli chodzi o ujawnianie wyników sprzedażowych. Nie publikuje miesięcznych raportów ani nie odpowiada na pytania dziennikarzy w tej sprawie. Na szczęście są ludzie, którzy robią to za Teslę i starają się ustalić wolumen sprzedaży.

Portal CleanTechnica podaje, że w okresie od stycznia do listopada 2019 r. w USA nabywców znalazło 127 836 egzemplarzy Tesli Model 3. To prawie 3 razy więcej niż BMW serii 3 w tym samym okresie. Taki wynik pozwolił najmniejszej Tesli na zajęcie wysokiego, 9. miejsca w ogólnym zestawieniu sprzedaży nowych aut za jedenaście miesięcy tego roku.

Dalsze porównania z bawarskim koncernem wyglądają jeszcze ciekawiej. Okazuje się, że od stycznia do listopada 2019 r. Model 3 sprzedawał się lepiej niż cała gama osobowych BMW (nie licząc SUV-ów i elektrycznych). BMW znalazło nabywców łącznie dla 116 073 aut serii 2, 3, 4, 5, 6, 7 i 8, czyli o prawie 12 000 mniej niż Tesla.

Źródło: Carscoops

1 KOMENTARZ

  1. Jakość BMW ma bardzo dużo do życzenia i to wpływa na zainteresowanie . Duże akcje serwisowe i kiepska jakość wykonania BMW . Konkurecja zostawiła dawno bawarski koncen za peletonem czołówki producentów aut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj