Volkswagen Taos

Volkswagen przygotowuje się do premiery nowego SUV-a. Kompaktowy Taos zadebiutuje 13 października i będzie pozycjonowany niżej niż Tiguan.

Niemiecki koncern systematycznie nasyca swoją paletę modelową i wypełnia wszelkie istniejące w niej luki. Najnowszą propozycją będzie Taos – kompaktowy SUV, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o północnoamerykańskim rynku.

Redakcja poleca: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o Volkswagenie ID.3

Tamtejsza gama uterenowionych pojazdów wygląda inaczej od europejskiej. Tiguan występuje jedynie w powiększonej wersji (odpowiednik naszego Tiguana Allspace). Zamiast Touarega kierowcy z USA mogą zdecydować się na Atlasa, który występuje też w wersji Cross Sport ze ściętym tyłem.

Kanion Taos
Inspiracją dla jego nazwy było hrabstwo w stanie Nowy Meksyk. Jedną z jego atrakcji turystycznych jest kanion rzeki Rio Grande, nad którym rozpięto blisko 400-metrowy most.

Taos uzupełni ofertę, stając się najmniejszym i najtańszym SUV-em VW w USA. Oparte o platformę MQB auto będzie oferował przestronne wnętrze i komplet nowoczesnych systemów multimedialno-asystujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj