Na kilka dni przed premierą nowej Octavii Skoda pokazała szkice wnętrza. Czeski bestseller w całej okazałości zostanie pokazany 11 listopada w Pradze.

Nie tylko Aston Martin podgrzewa atmosferę wokół swojego najnowszego modelu, na kilka dni przed oficjalną prezentacją ujawniając zdjęcia wnętrza. Podobny zabieg zastosowała ostatnio Skoda, pokazując szkice koncepcyjne środka nowej Octavii.

Wnętrze czwartej generacji czeskiego bestsellera będzie się wyróżniać jeszcze większą przestronnością i materiałami wykończeniowymi wysokiej jakości. To co szczególnie zwróci uwagę po zajęciu miejsca na fotelu kierowcy to nowa, dwuramienna kierownica. Po raz ostatni takie rozwiązanie Skoda zastosowała w modelu Felicia, który niedawno świętował swoje 25-lecie.

Jednak wówczas dwuramienna kierownica oznaczała podstawową wersję, bez poduszki powietrznej. 25 lat później standardy się zmieniły. Kierownica w nowej Octavii będzie oczywiście wyposażona w airbag, do tego otrzyma eleganckie chromowane wykończenie. W bogatszych wariantach na jej ramionach znajdą się przyciski i pokrętła do sterowania aż 14 różnymi funkcjami auta.

Kształt deski rozdzielczej nawiązuje do przedniego grilla nowej Octavii. Kokpit jest zdominowany przez dwa duże ekrany. Jeden wyświetlacz zastępuje klasyczny zestaw wskaźników, a drugi – wielofunkcyjny „wyrasta” z konsoli środkowej.

Redakcja poleca: Pierwsze wrażenia z jazdy Octavią IV

W wersji wyposażonej w dwusprzęgłową przekładnię DSG na próżno szukać klasycznej dźwigni „automatu”. Zamiast niego w Octavii IV pojawi się nowy moduł sterowania z przełącznikiem kołyskowym do wyboru trybu jazdy. Jest to także pierwszy model Skody, w którym zastosowano technologię „shift by wire”, która informację o wybranym biegu przekazuje elektronicznie, bez mechanicznego połączenia dźwigni ze skrzynią biegów. Oprócz tego w nowej Octavii zadebiutuje też trójstrefowa klimatyzacja automatyczna Climatronic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj