Skoda Mountiaq (2019)

Ale zaznaczamy – koncepcyjny. Skoda zaprezentowała zdjęcia prototypowego pick-upa Mountiaq, zaprojektowanego przez studentów Akademii Skody z Mladej Boleslav.

Skoda Mountiaq to efektownie stylizowany, dwudrzwiowy pick-up oparty na modelu Kodiaq. Auto powstało siłami 35-osobowego zespołu studentów, a także ekspertów Skody.

Skoda Mountiaq (2019)
Skoda Mountiaq (2019)

Długość koncepcyjnego pojazdu wynosi blisko 5 m, a rozstaw osi wynosi 2,79 m. Egzemplarz w pomarańczowym kolorze Orange Sunset wyposażono m.in. w wyciągarkę, 17-calowe koła Rockstar ze specjalnym, terenowym ogumieniem, podświetlaną przestrzeń ładunkową oraz rozbudowane nagłośnienie. Podobnie jak w nowych modelach Scala i Kamiq, z tyłu uwagę zwraca napis „SKODA”.

Skoda Mountiaq (2019)
Skoda Mountiaq (2019)

Wnętrze Skody Mountiaq wykończono pomarańczową i czarną skórą. Aby pokazać swoją kreatywność i umiejętności – podobnie jak w przypadku poprzednich studenckich projektów, młodzi konstruktorzy zafundowali pick-upowi szereg zaskakujących detali, takich jak podświetlana osłona chłodnicy czy rozbudowane nagłośnienie.

Prace nad samochodem trwały 8 miesięcy i pochłonęły ponad 2000 godzin. Pierwszym etapem było wzmocnienie nadwozia Kodiaqa. Następnie zdjęto dach i zaprojektowano tylny panel wraz z bocznymi oknami. Drzwi kierowcy i pasażera zostały skrócone i poszerzone. W sumie do usztywnienia konstrukcji nadwozia posłużyło aż 250 kg metalu. Uczniowie opracowali także specjalne mocowanie wyciągarki, zdolnej wytrzymać wysokie obciążenia. Jednym z największych wyzwań projektu był montaż w pełni funkcjonalnej pokrywy bagażnika. Aby zapewnić najwyższą użyteczność pick-upa w terenie, uczniowie zwiększyli jego prześwit w stosunku do Kodiaqa Scout o około 10 cm. Do napędu Skody Mountiaq służy benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 190 KM.

To już szósty studencki projekt Skody – w minionych latach uczniowie akademii zbudowali unikatowego, stylizowanego na coupe Rapida Atero. Każdy z nich daje studentom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas budowy spektakularnych i niekonwencjonalnych pojazdów koncepcyjnych. Uczniowie pracują pod okiem specjalistów z działów projektowania i badań, produkcji oraz zespołu designerów.

Skoda Rapid Atero (2016)
Skoda Rapid Atero (2016)

1 KOMENTARZ

  1. Nie kuoie zadnego auta ze znaczkiem Skoda,jakos mam uprzedzenie.Nie zmienia to faktu,ze podziwiam inwencje ich konstruktorow,wykonanie i jakosc.To s adoskonale auta a wysyp nowosci ejst wprost zdumiewajacy.Swietnym pomyslem bylo wprowadzenie z tylu napisu (SCALA) zamiast znaczka.Gdyby to samo zrobili z przodu,sprzedaz by jeszcze skoczyla.Tak wlasnie zrobil SEAT wprowadzajac swoja osobna marke Ateca Cupra

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj