Karawan - Volkswagen Transporter

Każdym pojazdem można spowodować zagrożenie na drodze. W Jedlinie-Zdroju okazało się, że nadaje się do tego nawet… karawan!

Mężczyzna kierujący karawanem pogrzebowym w Jedlinie-Zdroju w powiecie wałbrzyskim jadąc główną arterią miasta, najpierw na przejściu dla pieszych wyprzedził nieoznakowany radiowóz, a następnie na podwójnej linii ciągłej kolejny pojazd. Wałbrzyski policjant natychmiast zareagował na popełnione wykroczenia. Podczas próby wylegitymowania kierowca stał się jednak agresywny, dlatego funkcjonariusz poprosił innych policjantów o wsparcie. W tym momencie do miejsca zdarzenia dojechał przypadkowy mieszkaniec Jedliny-Zdroju, który widząc całą sytuację, pomógł funkcjonariuszowi obezwładnić agresora.

Redakcja poleca: Za co można stracić prawo jazdy? Wystarczy kilka wykroczeń!

W trakcie wykonanych dalszych czynności przez przybyłych na miejsce policjantów ruchu drogowego okazało się, że kierowca jest kompletnie pijany, gdyż w jego organizmie było ponad 2,8 promila alkoholu. Ponadto wykonany test na zawartość narkotyków wykazał, że 26-latek znajduje się również pod wpływem amfetaminy.

Karawan pogrzebowy trafił na parking strzeżony, a mężczyzna do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj