Kamery policyjnego monitoringu

Brak funkcjonariusza policji w miejscu popełnienia wykroczenia wcale nie oznacza, że ujdzie ono na sucho. Zdarzenie mogło bowiem zostać zarejestrowane przez kamerę.

Zachowaniom kierowców na bydgoskich ulicach kolejny raz przyglądali się policjanci z bydgoskiej „drogówki”. Tym razem za pośrednictwem kamer Mobilnego Centrum Monitoringu obserwowali ruch na skrzyżowaniu ulic Gajowej i Głowackiego w Bydgoszczy.

To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. Mundurowi zwracali uwagę na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy, a przede wszystkim niestosowanie się do znaków drogowych. Szybko okazało się, że nie wszyscy zmotoryzowani respektują znak „Stop”.

Zle parkowanie
Kamery mobilnego centrum monitoringu są bardzo skuteczne w walce z nieprawidłowym parkowaniem. / fot. Policja.pl

W trakcie działań mundurowi ujawnili siedmiu kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania. Czterech z nich ukarali mandatem karnym, a wobec trzech zastosowali pouczenia.

Redakcja poleca również:

„Szybcy i wściekli” w Polsce: posypały się mandaty!

Jaki jest fotoradarowy rekord przekroczenia prędkości w trakcie tegorocznych wakacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here