Siedziba Lamborghini

Przemysł motoryzacyjny wyhamował z powodu przerwania przez koronawirusa łańcuchów logistycznych. Fabryki nie stoją jednak bezczynnie – kolejne włączają się w walkę z pandemią.

Firma Automobili Lamborghini ogłosiła, że swoją fabrykę w miejscowości Sant’Agata Bolognese zamieniła w doraźne miejsce produkcji maseczek chirurgicznych oraz plastikowych osłon na twarze personelu medycznego. Wyprodukowany sprzęt trafi do bolońskiego szpitala Sant’Orsola-Malpighi, gdzie będzie chronił personel opiekujący się zarażonymi na koronawirusa.

Lamborghini szyje maseczki
Aby uniknąć niepotrzebnych przestojów w fabryce Lamborghini zaangażowało swój personel do wytwarzania sprzętu na potrzeby lokalnego szpitala.

Maseczki w tempie 1000 sztuk dziennie będą szyte przez personel Lamborghini, który dotychczas zajmował się wykańczaniem wnętrz i personalizacją pojazdu.

Maseczki od Lamborghini
Samochody Lamborghini słyną z dbałości o detale. Nie inaczej jest z maseczkami chirurgicznymi, które mają estetyczną kolorystykę, a nawet metki z nazwą ich producenta.

Każdego dnia powstanie też 200 osłon z tworzywa. Ich mocowania będą wykonywane w technice druku 3D przez dział badawczo-rozwojowy Lamborghini. Przed wprowadzeniem osprzętu na stan szpitala, jego poprawność wykonania zostanie oceniona przez szpital.

Redakcja poleca: Jak się nie zarazić koronawirusem w samochodzie i nie tylko… (PORADY KOREAŃSKICH SPECJALISTÓW)

Warto dodać, że nie jest to pierwsza współpraca Lamborghini ze szpitalem Sant’Orsola-Malpighi, który od lat odpowiada za opiekę medyczną pracowników marki, jak również prowadzi z nią projekty badawcze.

Maski od Lamborghini
Mocowania osłon twarzy są wykonywane w technice trójwymiarowego druku.

Na znak solidarności z targanymi przez epidemię Włochami historyczna siedziba Lamborghini każdego wieczoru jest podświetlana w kolory znajdujące się też na fladze tego państwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here