Skoda Octavia Combi (2020)

W ostatnim czasie dostępność Skody Octavii i Volkswagena Golfa w salonach była ograniczona. Wszystkiemu winna awaria systemu e-Call. Na szczęście ten problem to już przeszłość.

Nie tylko koronawirus – w ubiegłym miesiącu grupa Volkswagena musiała wstrzymać dostawy swoich kompaktowych modeli z powodu kłopotów z elektroniką. Problemy sprawiał system e-Call, który od 2018 r. jest obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego samochodu i w razie wypadku pozwala skontaktować się ze służbami ratowniczymi.

NASZ SKLEP

Przedstawiciele koncernu nie zdradzili szczegółów awarii, wiadomo natomiast, że ta usterka występowała w najnowszych kompaktach: Volkswagenie Golfie, Skodzie Octavii, Seacie Leonie i Audi A3. Dwa ostatnie modele najpóźniej trafiły na rynek, więc w ich przypadku problemy z systemem e-Call miały najmniejszy wpływ na wielkość sprzedaży i dostawy nowych aut do klientów. Obecnie każdy wyprodukowany egzemplarz Golfa VIII, Octavii IV, Leona IV i nowego Audi A3 musi otrzymać aktualizację oprogramowania.

Wznowienie dostaw Skody Octavii może oznaczać przetasowanie na szczycie listy najchętniej kupowanych samochodów w Polsce. Od początku roku Toyota Corolla znalazła o prawie 1000 nabywców więcej niż czeskie auto i utrzymuje się na pierwszym miejscu zestawienia. Teraz Skoda zacznie odrabiać straty, w czym zapewne pomoże także debiut podstawowej wersji Active z silnikiem 1.0 TSI.

Zobacz również:

Nowa Skoda Octavia (2020). Opis wersji i cennik

Volkswagen Golf VIII (2020). Opis wersji i cennik

Nowy Seat Leon (2020). Opis wersji i cennik

Nowe Audi A3 Sportback (2020). Opis wersji i cennik

Źródło: Motor1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj