Na razie to tylko projekt, ale już wkrótce zobaczymy gotowy prototyp kompaktowej Scali w wersji Spider. To kolejne dzieło studentów Akademii Skody.

Dwudziestu uczniów Akademii Skody od kilku miesięcy pracuje nad stworzeniem siódmego już prototypu w ramach projektu Student Concept Car. Tym razem młodzi projektanci i inżynierowie wybrali kompaktową Scalę, którą chcą przerobić na wersję z otwartym dachem. W poprzednich latach adepci Akademii zbudowali m.in. prototypowego pick-upa Mountiaq, bazującego na SUV-ie Kodiaq.

Studentów wspierają inżynierowie i doświadczeni pracownicy z działów: rozwoju technicznego, designu i produkcji w siedzibie Skody w Mlada Boleslav. Ważnym krokiem na drodze do powstania kolejnego unikatowego modelu była właśnie wizyta uczniów w dziale designu Skody. Pod opieką Olivera Stefaniego, Szefa Designu Skoda Auto, uczestnicy projektu mogli stworzyć pierwsze szkice Scali Spider. Celem młodych projektantów jest, aby ich dzieło charakteryzowało się jeszcze wyraźniej zarysowanymi liniami nadwozia, które uwydatnią dynamiczną sylwetkę auta.

Jak wyjaśnił Oliver Stefani: „Pomimo, że w procesie projektowania nowych modeli coraz częściej wykorzystywane są komputery i symulacje technologiczne, rysunek stanowi wciąż ważną część pracy designerów. Z każdą kolejną narysowaną linią, pomysł przekształca się w coś rzeczywistego. Przygotowywanie szkiców stanowi pierwszy krok na długiej i ekscytującej drodze do stworzenia nowego samochodu”.

Przygotowując pierwsze szkice projektowe uczniowie otrzymali cenne wskazówki od członków zespołu Skoda Design. Dzięki entuzjastycznemu podejściu i dużej otwartości młodzi ludzie zdobyli uznanie bardziej doświadczonych kolegów.

„Wszyscy uczniowie od początku wykazywali się dużym entuzjazmem i determinacją w dążeniu do celu. Ich szkice oraz cała koncepcja są imponujące i cieszą się moim uznaniem” – podsumował Jiří Hadaščok, koordynator ds. designu zewnętrznego marki Skoda.

Akademia Skody działa już od ponad 90 lat i zapewnia wysoki poziom kształcenia, czego dowodem jest chociażby coroczny projekt Skoda Student Concept Car. Zaprojektowanie prototypu, a następnie własnoręczne zbudowanie go stanowi punkt kulminacyjny procesu nauczania.

„Wszyscy cieszymy się, że możemy być częścią tego projektu. W jakich innych okolicznościach, będąc uczniem, miałbym okazję tak namacalnie przekształcić własne pomysły i wizję w rzeczywisty projekt samochodu, a następnie własnoręcznie go zbudować? Rysowanie naszych pierwszych szkiców było świetnym doświadczeniem, wiele mogliśmy się nauczyć od Olivera Stefaniego i jego zespołu” – skomentował Vojtěch Špitálský, uczeń Akademii Skody.

W czerwcu 2020 r. studenci Akademii Skody zaprezentują gotowy prototyp Scali w wersji Spider. Wtedy też poznamy oficjalną nazwę nowego samochodu.

Zobacz również:

Jak powstają prototypy? Skoda zdradza swoje tajemnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj