Skoda Karoq Scout (2019)

Karoq to kolejny model w gamie Skody, który doczeka się uterenowionej odmiany Scout. Premiera – podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu.

W ciągu kilku miesięcy od debiutu Karoq zdążył trafić do grona najchętniej wybieranych kompaktowych SUV-ów w Polsce i w Europie. W naszym kraju od początku roku znalazł blisko 2000 klientów, w tym blisko 900 nabywców prywatnych (dane: IBRM Samar), a na całym świecie sprzedano go już w ponad 50 000 egzemplarzach.

Skoda Karoq Scout (2019)
Podobnie jak Octavia i Kodiaq w wersji Scout, tak i Karoq Scout wyróżnia się metalizowanymi osłonami zderzaków oraz progów. Seryjna specyfikacja obejmuje napęd 4×4 oraz koła z 18-calowymi obręczami.

Skoda zapowiedziała właśnie poszerzenie oferty modelu o uterenowioną wersję Scout. W tej odmianie Karoq standardowo otrzyma dołączany napęd 4×4 (Haldex) z off-roadowym trybem jazdy i 18-calowe obręcze (w opcji – 19″). Z zewnątrz wyróżniają go m.in. ochronne osłony zderzaków i progów ze srebrnymi akcentami oraz seryjne osłony nadkoli.

(czytaj więcej: Skoda Karoq 2.0 TDI DSG 4×4 Style – TEST)

Skoda Karoq Scout będzie oferowana z mocniejszymi spośród dostępnych silników: benzynowym 1.5 TSI o mocy 150 KM (w połączeniu z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią zautomatyzowaną DSG) oraz dieslami 2.0 TDI o mocy 150 KM (6-stopniowa przekładnia manualna lub 7-biegowa DSG) albo 190 KM (tylko DSG, również o 7 przełożeniach).

Skoda Karoq Scout (2019)
Od niedawna wszystkie wersje Karoqa dostępne są z cyfrowymi wskaźnikami.

Premiera Karoqa Scout nastąpi podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu (4-14 października).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here