NowościAktualnościSiedmioro dzieci w 5-osobowym aucie. To musiało się tak skończyć

Siedmioro dzieci w 5-osobowym aucie. To musiało się tak skończyć

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazała się kierująca, która w 5-osobowym aucie wiozła siedmioro dzieci. Konsekwencje będzie teraz odczuwać przez długi czas.

Zdarza się, że codzienny pośpiech i stres powodują, że niektórzy kierowcy zaniedbują kwestie bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich. Często myślimy, że nasze umiejętności za kierownicą zapewnią nam bezpieczną podróż, zapominając, że na drodze mogą nas spotkać różne nieprzewidziane sytuacje. W takich momentach kluczowe jest, jak przygotowaliśmy się do podróży i czy zrobiliśmy wszystko, aby zmniejszyć ryzyko wypadku.

8 osób w 5-miejscowym aucie. Nie było taryfy ulgowej dla kierującej

W środę 19 czerwca policjanci ze Złotoryi w województwie dolnośląskim zatrzymali do kontroli Hondę. Okazało się, że w samochodzie przeznaczonym dla 5 osób, poza 30-letnią kierującą, znajdowało się siedmioro dzieci w wieku od 4 miesięcy do 10 lat. Sposób ich przewożenia był, łagodnie mówiąc, niewłaściwy. Najmłodsze dziecko podróżowało w foteliku na przednim siedzeniu, natomiast pozostałe dzieci były przewożone na tylnej kanapie, bez odpowiednich urządzeń zabezpieczających, jedynie częściowo zapięte pasami bezpieczeństwa.

Kobieta była trzeźwa i miała wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami, jednak ze względu na przewożenie większej liczby pasażerów niż dozwolona, straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Oczywiście nie były to jedyne konsekwencje tego nieodpowiedzialnego zachowania. Kierująca otrzymała też mandat i aż 15 punktów karnych za niewłaściwy sposób przewożenia młodocianych pasażerów. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny.

Zadbaj o właściwy przewóz dziecka w aucie

Jednocześnie policjanci z Dolnego Śląska przypominają i apelują, byśmy byli odpowiedzialnymi kierowcami i dbali o bezpieczeństwo swoje i pasażerów. Pamiętajmy, że jazda bez zapiętych pasów czy przewożenie dziecka bez fotelika może skończyć się tragedią, gdyż dziecko bez fotelika podczas gwałtownego hamowania lub ostrego manewru jest narażone na poważne urazy, utratę zdrowia, a nawet śmierć. Brak pasów bezpieczeństwa u jednej osoby w aucie stanowi ogromne zagrożenie dla wszystkich pasażerów w razie wypadku, nawet przy pozornie niegroźnej kolizji. Pasy bezpieczeństwa mogą ocalić życie i zminimalizować obrażenia podczas silnego uderzenia.

Redakcja poleca:

Ile osób można zabrać do auta na kategorię B?

Kiedy w aucie jest potrzebny fotelik dla dziecka?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji