NowościAktualnościSamochód elektryczny w każdym domu? Ambitne plany Renault

Samochód elektryczny w każdym domu? Ambitne plany Renault

Renault rozpoczęło ciekawy projekt. Zgodnie z jego założeniami już wkrótce każda rodzina będzie jeździła własnym autem elektrycznym. Poznaj szczegóły.

Elektromobilność przestaje być pieśnią przyszłości i okazuje się znacznie bardziej realna. Na ulicach polskich miast coraz częściej widuje się samochody z zielonymi tablicami rejestracyjnymi, jednak ich liczba wciąż jest skromna. Według najnowszych danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, po drogach w naszym kraju porusza się 12 271 pojazdów elektrycznych, w tym 6837 „elektryków” oraz 5434 hybryd plug-in. Do obiecywanego przez rządzących miliona nadal jest bardzo daleko.

W tym kontekście interesujący wydaje się program stworzenia pierwszej miejscowości we Francji, w której wszystkie samochody będą w 100% elektryczne. Takiego przedsięwzięcia podjęło się Renault we współpracy z Publicis oraz władzami miejscowości Appy w departamencie Ariège.

Wybór lokalizacji oczywiście nie jest przypadkowy. Appy to jedna z najbardziej odizolowanych francuskich miejscowości, więc jeśli przejście na auta elektryczne jest możliwe tutaj, to znaczy, że jest możliwe wszędzie. Przy okazji Renault chce udowodnić, że „elektryki” nie są zarezerwowane jedynie dla dużych miast i że również na prowincji można bez problemów jeździć samochodem na prąd.

Inauguracja tego innowacyjnego projektu odbyła się 21 lipca 2020 r. w Appy, w obecności władz lokalnych, przedstawicieli regionu i Renault. Francuski producent udostępni nowe Zoe każdemu gospodarstwu domowemu w tej miejscowości na okres trzech lat. Ponadto dostarczy także odpowiednie urządzenia do ładowania, a w okolicy pojawią się publiczne punkty ładowania.

Więcej na temat Renault Zoe:

Nowe Renault Zoe – opis wersji i cennik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji