Wezel na A1

Luzowanie pandemicznych ograniczeń wraz z nadejściem wakacji zachęciło wiele osób do podróżowania. Wyjazd warto zaplanować, jeżeli planujemy przejazd w okolicach Łodzi. Trwają tam roboty drogowe.

28 czerwca rozpoczął się remont wiaduktu na autostradzie A1 na węźle Łódź Północ. Operacja na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic wymusiła zmianę w organizacji ruchu również na autostradzie A2 – pod remontowanym obiektem. Ruch na kierunku Poznań – Warszawa, będzie się odbywał po jednym pasie w obu kierunkach.

Remont na autostradzie A1Jak podaje GDDKiA, zmiany w organizacji ruchu były konieczne do przeprowadzenia prac konserwacyjnych. Drogowcy przewidują, że przywrócenie ruchu na wiadukcie nastąpi w listopadzie, a przejazd pod wiaduktem całą szerokością obu jezdni autostrady A2 będzie możliwy do końca tego roku. Zmiany w organizacji ruchu mają być na bieżąco dostosowywane do prowadzonych prac. Drogowcy proszą o zachowanie ostrożności, stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie.

Remont na autostradzieKto planuje podróż w okolicach Łodzi w czasie zwiększonego ruchu, a więc w piątek po południu, sobotę rano, w niedzielę wieczorem czy w okresie zmiany wczasowych turnusów, powinien sprawdzić na mapie online aktualną sytuację na drodze – ze szczególnym naciskiem na natężenie ruchu i długość odcinka objętego spowolnieniem. Może okazać się, że bardziej komfortowe i mniej stresujące będzie ominięcie remontowanego węzła innymi drogami.

Redakcja poleca: Czy na polskich drogach nadal jest niebezpiecznie? Sprawdź, co się zmieniło

GDDKiA podaje, że wiadukt został wyłączony z eksploatacji pod koniec 2019 r. po pojawieniu się zarysowań na konstrukcji. Od tamtego czasu przejazd w kierunku Katowic obywał się odcinkiem sąsiadującej z węzłem łącznicy. Na zlecenie GDDKiA naukowcy z Politechniki Warszawskiej szczegółowo przeanalizowali stan zachodniego wiaduktu autostrady A1 na węźle Łódź Północ. W wyniku tych prac powstała ekspertyza techniczna. W oparciu o przygotowane przez zespół wnioski, powstał plan prac konserwacyjnych wiaduktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here