BMW M4 Cabrio

Już niedługo w tym kraju nie pojedziemy szybciej niż 100 km/h. Dowiedz się więcej na ten temat.

Mowa o Holandii, której premier Mark Rutte ogłosił, że jego rząd pracuje nad wprowadzeniem ograniczenia prędkości do 100 km/h na autostradach. Przypomnijmy, że obecnie ten limit wynosi 130 km/h. Z czego wynika ta zmiana?

Chodzi oczywiście o ochronę środowiska naturalnego. Państwa członkowskie Unii Europejskiej dążą do ograniczania emisji szkodliwych substancji. Jednym ze sposobów, by to się udało, jest zmniejszanie dozwolonej prędkości na trasach szybkiego ruchu i autostradach. Jak wiadomo, gdy auto jedzie wolniej, to spala mniej paliwa, a tym samym – produkuje mniej spalin.

Ograniczenie do 100 km/h może zostać wprowadzone już w przyszłym roku, ale nie będzie obowiązywać na stałe. Według wstępnych projektów, w godzinach między 19:00 a 6:00, gdy natężenie ruchu jest mniejsze, nadal będzie można jechać 130 km/h. Utrzymanie nowego ograniczenia zależy od pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu. Jeśli wyniki nie ulegną poprawie, zostanie przywrócony dotychczasowy limit prędkości na autostradach.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj