Toyota GR Yaris (2020)

Pierwszy egzemplarz Toyoty GR Yaris zjechał z linii montażowej w japońskiej fabryce. Dowiedz się więcej na temat tego 261-konnego hot hatcha.

Nowa Toyota GR Yaris jest produkowana w zakładach Motomachi w Japonii, gdzie obok niej powstaje m.in. wodorowa Toyota Mirai, a wcześniej montowano tutaj słynnego Lexusa LFA. 24 sierpnia bramy tej fabryki opuścił pierwszy egzemplarz 261-konnego hot hatcha i wyruszył w drogę do nowego właściciela.

Toyota GR Yaris to dzieło specjalistów z Gazoo Racing i stanowi bazę dla rajdówki, która powinna zadebiutować w przyszłorocznym sezonie WRC. Nowy model wyróżnia się 3-drzwiowym nadwoziem (pozostałe odmiany Yarisa czwartej generacji są 5-drzwiowe), pod którym skrywa niespotykane w segmencie aut miejskich rozwiązania.

Turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra ma tylko 3 cylindry, ale rozwija aż 261 KM i 360 Nm. Jednostka napędowa współpracuje z 6-biegową ręczną skrzynią, a moc trafia na wszystkie koła. Dzięki temu japoński hot hatch osiąga „setkę” w 5,2 s, a maksymalnie rozpędza się do 230 km/h.

Toyota GR Yaris (2020)

Na polski rynek trafi pula 305 samochodów, więc jeśli chcesz kupić tę 261-konną „Yariskę”, to powinieneś się spieszyć. Zwłaszcza, że ostatnio Toyota pochwaliła się wynikami sprzedaży – do tej pory nabywców znalazło już 187 egzemplarzy. Szczegóły oferty znajdziesz w poniższym artykule:

Toyota GR Yaris – opis wersji i cennik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj