Wypadek na autostradzie

Komputery pokładowe współczesnych aut są coraz bardziej rozbudowane. Korzystanie z nich może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Zaraz za węzłem Brzesko nitki autostrady A4 w kierunku Tarnowa miał miejsce poważny wypadek drogowy. Na 496 kilometrze drogi 19-letni kierowca mieszkaniec Krakowa uderzył w tył zestawu pojazdów. Jego Lexus wbił się w naczepę przewożącą ponad 20 ton kleju. W japońskim SUV-ie podróżowały w sumie 3 osoby. Kierowca oraz pasażer siedzący z przodu praktycznie nie ucierpieli. Pasażer siedzący z tyłu został zabrany do brzeskiego szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie mostka oraz ogólne potłuczenia.

Redakcja poleca: Ten test mógł zakończyć się wypadkiem. Mało brakowało!

Ustalenie przyczyny wypadku stało się możliwe po rozmowie z kierowcą. Przyznał on, że zamiast skupiać się na jeździe, na dużym wyświetlaczu auta wpatrywał się z zaciekawieniem w informacje o aktualnym zużyciu paliwa. W chwili uderzenia licznik osobówki zatrzymał się na 145 km/h. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Postępowanie w sprawie będzie prowadziła komenda policji w Brzesku. Już teraz wiadomo, że po spotkaniu z naczepą Lexus nadaje się jedynie do kasacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj