Mazda MX-30

Do 2025 roku Mazda przedstawi aż 13 nowych modeli, w tym 3 auta elektryczne. Dowiedz się więcej na temat planów producenta z Japonii.

Mazda wyznaczyła sobie ambitny cel – do 2050 roku zamierza osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby to zrealizować, japoński koncern musi jednak przyspieszyć elektryfikację swojej floty. Według najnowszych założeń do końca obecnej dekady 25% gamy tej marki będą stanowić samochody elektryczne, a pozostałe auta będą wyposażone w jakąś formę zelektryfikowanego napędu.

Dlatego też w latach 2022-2025 czeka nas sporo premier od tego producenta. Mazda planuje sukcesywnie wprowadzać nowe modele korzystające z Wszechstronnej Skalowalnej Architektury SKYACTIV (SKYACTIV Multi-Solution Scalable Architecture) i opracowane przede wszystkim z myślą o rynkach Japonii, Europy, USA, Chin i państw ASEAN. W ramach tej strategii powstanie 5 modeli z napędem hybrydowym, 5 hybryd plug-in oraz 3 auta elektryczne.

To oczywiście dopiero początek ofensywy modelowej w wykonaniu japońskiej marki. Konstruktorzy Mazdy pracują także nad specjalną platformą – Skalowalną Architekturą dla Aut Elektrycznych SKYACTIV (SKYACTIV EV Scalable Architecture) – na której będą bazować „elektryki” o różnych rozmiarach i typach nadwozia. Modele oparte na tej architekturze będą wprowadzane do sprzedaży w latach 2025-2030.

W najbliższych latach Mazda przedstawi również skoncentrowany na człowieku system jazdy autonomicznej „Mazda Co-Pilot Concept”, który ma pomóc w osiągnięciu nadrzędnego celu, jakim jest społeczeństwo wolne do wypadków drogowych. To rozwiązanie pod nazwą Mazda Co-Pilot 1.0 pojawi się w nowych modelach, które będą debiutować na rynku od przyszłego roku.

System jazdy autonomicznej Mazda Co-Pilot będzie połączony z systemem monitorującym samopoczucie kierowcy. Jeśli wykryje on nagłą zmianę w stanie fizycznym kierującego, przełączy się w tryb jazdy autonomicznej, sprowadzając samochód w bezpieczne miejsce, zatrzymując go i wzywając pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj