NowościAktualnościDarmowy przegląd auta przed wakacjami. To jedyna taka okazja

Darmowy przegląd auta przed wakacjami. To jedyna taka okazja

Chwilę przed rozpoczęciem wakacji kierowcy będą mogli bezpłatnie zweryfikować stan techniczny auta. Zobacz, gdzie i kiedy będzie realizowana akcja „Jadę bezpiecznym autem”.

Wakacje to czas beztroski zarówno dla dzieci, jak i, po części, dla dorosłych. W miesiącach letnich całe rodziny wsiadają do swoich samochodów i wyruszają w dalekie podróże, by choć przez kilka dni „podładować baterie” i wykorzystać sprzyjającą pogodę. Niestety, sielski okres wakacji zawsze wiąże się ze zwiększeniem intensywności pracy mundurowych, gdyż wzmożony ruch na drogach sprzyja powstawaniu większej liczby wypadków. Potwierdzają to policyjne statystyki – w ubiegłym roku prawie 60% wypadków wydarzyło się w miesiącach od maja do września. To powinno dawać kierowcom do myślenia, zarówno w kwestii podejmowania ryzykownych manewrów za kierownicą, jak i weryfikacji stanu technicznego pojazdu, którym udają się na urlop.

Przegląd auta przed wakacjami. I to za darmo!

Aby zadbać o możliwie jak największy udział sprawnych technicznie aut na polskich drogach, tuż przed wakacjami organizowane są różnego rodzaju akcje mające zachęcić użytkowników pojazdów do sprawdzenia ich przed wakacyjnym wyjazdem. Takowa odbędzie się m.in. w Warszawie. W sobotę 15 czerwca 2024 roku będzie miało miejsce wydarzenie pod tytułem „Jadę bezpiecznym autem – przedwakacyjny przegląd pojazdów”, którego organizatorami są Polska Izba Ubezpieczeń (PIU), Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Zespół Szkół Samochodowych nr 1 w Warszawie. W godzinach 9:00-17:00 kierowcy w jego ramach będą mogli całkowicie bezpłatnie oddać samochód na przegląd weryfikujący poprawność działania najistotnieszych elementów konstrukcyjnych bezpośrednio wpływających na bezpieczeństwo podróżowania. Samochody zostaną sprawdzone na Stacji Kontroli Pojazdów WX/195/P przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56 w Warszawie.

W ramach akcji przewidziano dodatkowe atrakcje edukacyjne dla dzieci. Pojawi się m.in. strefa dla młodych rowerzystów z miasteczkiem ruchu drogowego, na którym młodzi cykliści (od 10. roku życia) będą mogli poćwiczyć i doszlifować umiejętności przed egzaminem na kartę rowerową. Dla chętnych przewidziano także możliwość podejścia do tego egzaminu. Dla młodego człowieka często jest on pierwszym ważnym sprawdzianem wiedzy z zakresu ruchu drogowego i przy okazji dobrą bazą do późniejszej nauki na kategorie prawa jazdy.

Redakcja poleca:

Jak bezpiecznie podróżować w wakacje?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji