W środę 19 lutego policjanci w całym kraju będą sprawdzać stan techniczny pojazdów i badać skład spalin. To kolejna odsłona akcji „SMOG”.

W środę 19 lutego na polskich drogach pojawią się funkcjonariusze wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin. Pierwsze urządzenie służy do kontrolowania aut z silnikami wysokoprężnymi, drugie – z silnikami benzynowymi. W przypadku wykrycia, że dopuszczalne normy zanieczyszczenia zostały przekroczone, policjant może odebrać dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu, nawet jeśli nie posiadamy dokumentu przy sobie.

Podczas policyjnej akcji „SMOG” nadrzędnym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Przypominamy, że nie będą to jedyne działania podejmowane tego dnia przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Jak informuje policja na swojej stronie, akcja „SMOG” będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Warto również przeczytać o wynikach akcji „SMOG”:

Zaskakujące rezultaty policyjnej akcji „SMOG”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj