Tesla Model 3

Złodziej wyciągnął kierowcę z Tesli Model 3 i próbował nią odjechać. Miał jednak pecha – właściciel zablokował auto za pomocą smarftona.

Na ulicach miasta Barstow w Kalifornii (USA) rozegrała się scena niczym z gry Grand Theft Auto. W biały dzień mężczyzna podszedł do stojącej na światłach Tesli Model 3, otworzył drzwi i kazał właścicielowi wysiadać. Nie wiemy, czy napastnik miał broń, ale tak czy inaczej był skuteczny – kierowca opuścił auto.

Złodziej wskoczył za kierownicę Tesli i próbował uciec. Na szczęście właściciel samochodu zachował zimną krew i sięgnął do kieszeni po swojego smartfona. Jednak nie zadzwonił od razu na policję, tylko otworzył aplikację do zdalnego zarządzania autem. Za jej pomocą wyłączył silnik i zablokował zamki w drzwiach.

W ten sposób przestępca został uwięziony we wnętrzu samochodu, który chciał ukraść. Raczej nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Gdy na miejsce dotarła policja, właściciel Tesli wypuścił złodzieja, którym okazał się 21-letni Charlie Smith. Zachowanie zatrzymanego mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Testy wykazały, że był on pod wpływem środków odurzających.

***SUBJECT ARRESTED FOR CARJACKING****On May 8, 2020, at approximately 10:20 a.m., officers were dispatched to the 400…

Opublikowany przez Barstow Police Department Wtorek, 12 maja 2020

Zobacz również:

Kradzieże aut w Polsce. Jakie modele padają łupem złodziei?

4 KOMENTARZE

  1. A gdyby nie był pod wpływem to by otworzył? Wszak napisaliście, że właściciel zablokował zamki.
    Trudno doczytać się sensu w tym co piszecie.

  2. To nie malucha a Tesla i kierowca przeczytał instrukcje obsługi i zabezpieczen i znał auto lepiej jak polski wyscigowiec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here